Marek PapszunMarek Papszun. / foto: screen YouTube: Meczyki

Trener mistrzów Polski, Rakowa Częstochowa, Marek Papszun znalazł się w kręgu zainteresowania legendarnego klubu, który obecnie szuka nowego szkoleniowca.

Marek Papszun ogłosił niedawno, że kończy swoją siedmioletnią przygodę trenerską z Rakowem Częstochowa. Podczas jego kadencji klub awansował najpierw do I ligi piłkarskiej, a później do Ekstraklasy, w której odnosił zaskakujące sukcesy.

Pod wodzą Papszuna Raków Częstochowa dwukrotnie zdobył Puchar Polski oraz Superpuchar Polski, a także dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo Polski. Choć ten sezon jeszcze się nie skończył, to wiadomo, że Raków zostanie mistrzem Polski.

Tak duże sukcesy w klubie z Częstochowy sprawiły, że Papszun aż trzykrotnie z rzędu zdobywał nagrodę dla trenera roku w Polsce w plebiscycie tygodnika Piłka Nożna (odpowiednio w latach 2020, 2021 oraz 2022).

To sprawiło, że jeszcze zanim Papszun ogłosił, iż rozstaje się z Rakowem, nie brakowało plotek o tym, że może zmienić pracodawcę. Niektórzy wymieniali trenera nawet w gronie kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Kadrę biało-czerwonych jednak całkiem niedawno objął portugalski trener Fernando Santos i nie należy spodziewać się zbyt prędko zmian na tym stanowisku. Trener Rakowa może natomiast od nowego sezonu rozpocząć pracę za naszą wschodnią granicą.

Mowa o nie byle jakim zespole, ale najbardziej utytułowanym na Ukrainie Dynamie Kijów. Wiadomo, że zajmujący aktualnie czwarte miejsce w ukraińskiej ekstraklasie klub szuka nowego szkoleniowca.

Obecnie jest nim Rumun Mircea Lucescu, którego jednak ze względu na problemy zdrowotne zastępuje jego obecny asystent Ołeksandr Szowkowski. O zainteresowaniu trenerem Rakowa poinformował portal dynamo.kiev.ua.

„Trener Rakowa znalazł się w kręgu zainteresowań Dynama Kijów”, możemy przeczytać. Czy od nowego sezonu polski trener obejmie drużynę wielokrotnego mistrza ZSRR i Ukrainy? Przekonamy się już niedługo!

πr

se.pl

foto: screen YouTube: Meczyki

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *