fot. Fb/Polska Siatkówka

Polscy siatkarze pokonali Włochów w finale Mistrzostw Europy! Biało-czerwoni pokonali Włochów 3:0, zdobywając po raz drugi tytuł mistrzów Europy.

Wczorajszy finałowy mecz Mistrzostw Europy w siatkówce zakończył się zwycięstwem polskiej reprezentacji. Polska pokonała Włochy z wynikiem 3:0. Poszczególne sety zakończono wynikami 25:20, 25:21 i 25:23.

To drugi raz, gdy polscy siatkarze zdobywają tytuł mistrzów Europy. Przypominamy jednak, że szczytowe miejsca to dla naszych siatkarzy standard.

Zwycięstwo Polski odnotowano w wielu europejskich mediach. W Serbii podkreślono wielkie zasługi trenera Nikolę Grbicia.

– Polacy zemścili się na Włochach za porażkę w ubiegłorocznym finale mistrzostw świata w Katowicach. Nikola Grbić po raz kolejny się ozłocił (16 września – tego dnia w 2001 r. zdobył tytuł z Jugosławią w finale mistrzostw kontynentalnych – i to dzięki zwycięstwu nad Włochami). Biało-Czerwoni grali dominująco, odważnie i agresywnie, dzięki czemu zwyciężyli w finale – napisano na sportal.rs.

– Polska dokonała największej zemsty. Rok po porażce (1:3) u siebie w Katowicach, w finale mistrzostw świata, zaprezentowała się perfekcyjnie, zostawiając Włochom jedynie okruchy – podał z kolei francuski portal „L’Equipe”.

Z kolei w Słowenii wyrażono zdziwienie zwycięstwem Polski. Oceniono, że „Polacy, którzy w półfinale pokonali także Słowenię, doszli do ​​zwycięstwa łatwiej, niż wielu się spodziewało, dopiero trzeci set przyniósł pewną niepewność”.

– W pierwszych dwóch setach gospodarze mieli duże problemy z przyjęciem, głównie za sprawą zagrywek Norberta Hubera i Wilfredo Leona. W trzecim secie wyglądało na to, że Włosi wrócą, przez chwilę prowadzili, jednak to Polacy swoimi serwisami ponownie odrobili straty i w końcówce, mimo wielkiego ducha walki Włochów, wykorzystali drugą piłkę meczową – czytamy na portalu ekipa.svet24.si.

– Choć cała polska drużyna, zdobywając mistrzostwo Europy, zagrała finał przeciwko Włochom na wybitnym poziomie, nietrudno wskazać jej największych bohaterów. Aleksander Śliwka potwierdził, że zostanie liderem polskiej siatkówki na kolejne lata, a Norbertowi Huber wyszedł mecz, o jakich czasem tylko się marzy – napisał Jakub Balcerski, dziennikarz sport.pl w swoich ocenach po finałowym meczu.

dj

onet.pl / sport.pl

fot. Fb/Polska Siatkówka

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *