Radość reprezentantów Polski w siatkówce po wygraniu meczu.Radość reprezentantów Polski w siatkówce po wygraniu meczu. / Fot. Polsat Sport/screen

Polscy siatkarze idą jak burza i awansowali do 1/8 finału mistrzostw Europy, pewnie wygrywając swoją grupę. W ostatnim spotkaniu nie dali szans Czarnogórze.

Biało-czerwoni już przed meczem z Czarnogórą byli pewni awansu do fazy pucharowej europejskiego czempionatu, ale by zająć pierwsze miejsce w grupie, co oznacza potencjalnie słabszego rywala w 1/8 finału, musieli jeszcze wygrać przynajmniej dwa sety z Czarnogórą.

Wygrali trzy, nie przegrywając żadnego. To była prawdziwa deklasacja – Polacy wygrywali sety kolejno do 14, 11 i 12. Trener Grbic po raz kolejny wystawił do gry inną pierwszą szóstkę – z siatkarzy, którzy rozpoczęli spotkanie w środę jedynie Jakub Kochanowski rozegrał cały wtorkowy mecz z Danią.

Dzięki wygranej Polacy zakończyli grupę z kompletem zwycięstw i tylko jednym przegranym setem – z Holandią. Do zera ogrywali Czechy, Macedonię Północną i Danię.

W 1/8 finału zmierzą się z Belgią, która zajęła 4. miejsce w grupie A. Belgowie przegrali z Włochami (0:3), Serbią (1:3) i Niemcami (2:3), a wygrali z Estonią (3:1) i Szwajcarią (3:0).

Na początek fazy pucharowej biało-czerwoni przeniosą się do włoskiego Bari. Spotkanie z Belgią najprawdopodobniej odbędzie się w niedzielę.

Polacy mają chrapkę na medal i w ogóle tego nie ukrywają. Aby jednak wejść do strefy medalowej pokonać muszą nie tylko Belgię, ale i rywala w ćwierćfinale. Tam przeszkoda będzie już trudniejsza – wiele wskazuje na to, że przyjdzie zmierzyć się z Serbią. Oczywiście, jeśli najpierw nasi siatkarze pokonają Belgów, a Serbowie wygrają z Czechami lub Macedonią Północną.

Polska – Czarnogóra 3:0 (25:14, 25:11, 25:12).

Polska: Norbert Huber, Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka- Paweł Zatorski(libero) – Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Wilfredo Leon, Jakub Popiwczak (libero).

Czarnogóra: Luka Babic, Marko Bojic, Jovan Delic, Danilo Dubak, Blazo Milic, Aleksandar Minic – Milan Rovcanin (libero) – Nikola Djurovic, Marko Joksimovic, Rastko Milenkovic, Bojan Strugar, Ivan Zvicer.


JW
Fot. Polsat Sport/screen

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *