Pływanie na Byle Czym.Pływanie na Byle Czym. / Fot. screen z nagrań

W Polsce odbywa się impreza w pływaniu na Byle Czym, a pasjonaci i fani dobrej zabawy organizują właśnie kolejne mistrzostwa kraju – pod tytułem „Co ma pływać, nie utonie”. W Augustowie wystartują 23 wehikuły wodne.

Tradycyjnie właśnie w Augustowie, na rzece Netta, odbywa się dobra zabawa w postaci mistrzostw Polski w pływaniu na Byle Czym. W najbliższą niedzielę wystartuje już 26. edycja tej imprezy.

Ekipy z całej Polski przywożą do miasta swoje niecodzienne konstrukcje pływające. Nie wygrywa ta załoga, która będzie najszybsza, ale ta, która zaprezentuje najpiękniejszy obiekt na rzece.

Warunkiem udziału w mistrzostwach jest utrzymanie się wehikułu na wodzie. Uczestnicy zawodów, oprócz dobrej zabawy, mogą liczyć na nagrody pieniężne, których pula w sumie wynosi blisko 40 tysięcy zł. Prezentacjom wehikułów wodnych często towarzyszą krótkie inscenizacje i pokazy ze strony konstruktorów.

Jeden ze obiektów pływających ma przypominać galeon z czasów Krzysztofa Kolumba. Inny został zbudowany wyłącznie z puszek. Na mistrzostwa Polski w pływaniu na Byle Czym co roku przybywa po kilkanaście tysięcy widzów i nie inaczej będzie w tym roku.

Jak to wyglądało w poprzednich latach, można zobaczyć na poniższych filmach.

JW
Fot. screen z nagrań

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *