Władimir Siedow.Władimir Siedow. / foto: screen YouTube

Nie żyje Władimir Siedow. Kazachski mistrz świata popełnił samobójstwo. Informację potwierdziła Kazachska Federacja Podnoszenia Ciężarów. Sportowiec miał 35 lat.

We wtorek media obiegła informacja o śmierci Władimira Siedowa. Doniesienia zostały potwierdzone przez kazachską federację. Zaledwie 35-letni sportowiec popełnił samobójstwo.

„Doświadczony sportowiec, sztangista Władimir Siedow zmarł poprzedniej nocy. Zasłużony Mistrz Sportu Republiki Kazachstanu, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, wielokrotny mistrz i rekordzista Kazachstanu poświęcił swoje życie sportowi. Za wybitne osiągnięcia sportowe został odznaczony Orderem Qurmet” – napisano w oświadczeniu.

Kim był Władimir Siedow?

Władimir Siedow w 2009 roku zdobył tytuł mistrza świata podczas zawodów rozgrywanych w Korei Południowej. Rok wcześniej zajął czwarte miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, zaś w 2013 roku był trzeci na mistrzostwach świata we Wrocławiu.

W 2016 roku Siedow został jednak zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu. To spowodowało, że anulowano jego dobry wynik z Pekinu, a także pozbawiono go brązowego medalu zdobytego w stolicy Dolnego Śląska.

„W 2016 roku testy przeprowadzone przez Międzynarodową Federację Podnoszenia Ciężarów (IWF) i Światową Agencję Antydopingową (WADA) wykryły w jego organizmie stanozololu. Po trwającym dwa lata śledztwie Siedow został zdyskwalifikowany na osiem lat” – podaje portal sport.pl.

wk

sport.pl/tymzyjesz.pl

foto: screen YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *