Patryk Szysz kontuzja.Kontuzja Patryka Szysza. / Fot. screen

Polski napastnik Patryk Szysz doznał potwornej kontuzji podczas półfinałowego meczu Pucharu Turcji z MKE Ankaragucu. 25-latek na murawie dosłownie wył z bólu. Na jego twarzy pojawiły się łzy.

Szysz pojawił się na boisku w 66. minucie spotkania, a już 12 minut później doznał kontuzji, przez którą nie mógł kontynuować meczu. Polak nieszczęśliwie upadł po starciu z rywalem i natychmiast zaczął krzyczeć z bólu. Zawodnik trzymał się za kolano i nie mógł samodzielnie opuścić boiska. Na noszach został wyniesiony z murawy i przewieziony do szpitala.

Badania wykazały, że Polak uszkodził więzadło krzyżowe przednie w kolanie, łąkotkę oraz naciągnął więzadła rzepki. To bardzo groźny uraz, który może wykluczyć go z gry na kilka miesięcy lub nawet rok. Wszystko zależy od tego, jak poważne są uszkodzenia i jak przebiegnie operacja i rehabilitacja.

„Patryk Szysz doznał kontuzji w półfinałowym meczu Pucharu Turcji i nie dokończył spotkania. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono u niego uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego i łąkotki, a do tego naciągnięcie więzadła rzepki. Leczenie i rehabilitacje zostały już zaplanowane. Naszemu zawodnikowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia” – komunikat o takiej treści wydał jego klub Istanbul Basaksehir.

Szysz od lipca 2022 roku gra w tureckim klubie. Początkowo występował mało, ale ostatnio otrzymywał coraz więcej szans, co przełożyło się na trzy bramki i cztery asysty. Niestety, w tym roku na boisko najpewniej już nie wróci. Życzymy Patrykowi Szyszowi szybkiego powrotu do zdrowia i dobrej rekonwalescencji.

JW
Fot. screen

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *