Stadion. Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay

W sobotę wieczorem w Casablance rozgrywały się dantejskie sceny.  Przed meczem afrykańskiej Ligi Mistrzów doszło do zamieszek. Śmierć poniosła 29-letnia kobieta, która „nagle zachorowała”.

W sobotę wieczorem w ramach afrykańskiej Ligi Mistrzów odbył się mecz pomiędzy Rają Casablanca oraz egipskim Al Ahly. Przed stadionem doszło jednak do ogromnego zamieszania.

Wieczór ten skończył się tragicznie dla pewnej 29-letniej Marokanki, która kibicowała klubowi z Casablanki. Kobieta zmarła w drodze na stadion.

„29-letnia kibicka drużyny Raja Casablanca zmarła, gdy przebywała w pobliżu kompleksu sportowego Mohammed V, udając się na mecz afrykańskiej Ligi Mistrzów między Rają Casablanca a egipskim Al Ahly” – podała prefektura w Casablance.

Z doniesień oficjalnych źródeł wynika, że 29-latka „nagle zachorowała w pobliżu stadionu”. Kobieta zmarła w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte przez władze. Nadzoruje je prokuratura.

Do zamieszek doszło także po meczu. Kilka grup kibiców nie mogło wejść na stadion, „mimo że mieli bilety”. Tak wynika z relacji zamieszczonej na stronie elbotola.com.

„Wiele osób na trybunach nie miało biletów na mecz, a fanom z biletami uniemożliwiono wejście pod pretekstem, że stadion jest pełny” – czytamy.

Według relacji świadków w sobotni wieczór doszło także do „starć między kibicami a policją, gdy bramy stadionu się otworzyły”. Ponadto reporter AFP informował, że pod koniec meczu doszło do kolejnego incydentu – rzucano butelkami. Zamieszki zakończyła interwencja policji. Bójki jednak toczyły się także na ulicach w pobliżu stadionu.

W ciągu ostatnich miesięcy dochodziło do aresztowań na marokańskich stadionach, o czym informowała Generalna Dyrekcja Bezpieczeństwa Narodowego (DGSN). Z kolei Królewska Marokańska Federacja Piłki Nożnej (FRMF) podkreślała, że po incydentach, do których dochodziło wśród fanów futbolu, nakładała na kluby sankcje w postaci grzywien czy nawet meczów bez publiczności.

mx

Radio ZET

Foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *