Skocznia narciarska.Skocznia narciarska. (Fot. Nao Takabayashi/Unsplash)

Znamy składy kadr na sezon 2023/2024 w skokach narciarskich. Zatwierdził je zarząd Polskiego Związku Narciarskiego. W stosunku do poprzedniego sezonu zaszło kilka zmian.

W kadrze A, której szkoleniowcem będzie nadal Austriak Thomas Thurnbichler, znaleźli się: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł oraz Kacper Juroszek.

Do kadry B, której szkoleniowcem będzie od nowego sezonu Czech David Jiroutek, zostali powołani: Jan Habdas, Tomasz Pilch, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, i Adam Niżnik.

W regionalnych ośrodkach bazowych formę będzie szlifowało trzech zawodników. W Beskidach będą to Szymon Jojko i Jarosław Krzak, a na Podhalu Maciej Kot.

W porównaniu z poprzednim sezonem, Zniszczoł i Juroszek awansowali z kadry B, a z kadry A wypadł Wolny (teraz w kadrze B).

Do kadry B awansował Murańka, a „spadł” z niej Kot. Nową twarzą w całym towarzystwie jest 21-letni Jojko.

JW
Fot. Nao Takabayashi/Unsplash

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *