Podczas dzisiejszego wyścigu elity na Mistrzostwach Europy w Drenthe doszło do wypadku. Cała grupa kolarzy znalazła się na ziemi! Wśród ofiar znalazło się również dwóch zawodników z Polski.

Do zdarzenia doszło około 115 km przed metą. Spora liczba zawodników ucierpiała w wyniku poważnie wyglądającego wypadku.

Co ciekawe, nie bardzo wiadomo, co się dokładnie stało. Kamery pokazały, że cała grupa kolarzy leżała na jezdni bez ruchu. Część była przygnieciona rowerami i nie mogła wstać.

Wypadkowi ulegli m.in. polscy zawodnicy. Poważnie ucierpiał Maciej Pasterski. Zwijał się z bólu i przez długi czas nie mógł się podnieść.

Wcześniej z wypadku wydostał się Marceli Bogusławski. Został jednak również poważnie poturbowany.

– Wąska droga i zrobiło się nerwowo na dużej prędkości – mówił komentator Eurosportu.

– Ależ to była duża kraksa. Jakieś wahnięcie jednego z kolarzy, może któryś z zawodników chciał coś ominąć, zrobił zbyt gwałtowny ruch rowerem i mamy efekt – mówili dziennikarze.

Ostatecznie wszyscy zawodnicy podnieśli się o własnych siłach. Niestety, ze względu na potężne poobijanie nie było już mowy o dalszym udziale w wyścigu.

dj

eurosport.tvn24.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/Eurosport

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *