Kadr z meczu Polska - Niemcy na Mistrzostwach Europy do lat 17.Kadr z meczu Polska - Niemcy na Mistrzostwach Europy do lat 17. / foto: screen Twitter: @sport_tvppl

Reprezentacja Polski do lat 17 nieznacznie przegrała z rówieśnikami z Niemiec w półfinale Mistrzostw Europy U-17. Biało-czerwoni co prawda nie zagrają w finale, ale zapewnili sobie występ w tegorocznych mistrzostwach świata.

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 uległa reprezentacji Niemiec 3:5, choć do przerwy to biało-czerwoni prowadzili 2:1. Mecz półfinału Mistrzostw Europy, które rozgrywane są na Węgrzech, obfitował w niezwykłe emocje!

Reprezentacja Polski do lat 17 sprawili nie lada niespodziankę awansując do grona czterech najlepszych drużyn czempionatu Starego Kontynentu. Zapewnili sobie tym samym udział w Mistrzostwach Świata do lat 17, a także wzbudzili duże zainteresowanie.

Podczas rywalizacji z Niemcami na trybunach pojawili się obecny prezes PZPN Cezary Kulesza, a także jego poprzednik Zbigniew Boniek. Mecz można było obejrzeć na TVP Sport.

Polska – Niemcy

Polacy dość szybko, bo już w 7. minucie wyszli na prowadzenie, po bramce Daniela Mikołajewskiego. Mecz był niezwykle otwarty i nie brakowało sytuacji zarówno pod jedną, jak i drugą bramką.

Wyrównanie nadeszło piętnaście minut później, kiedy polskiego bramkarza pokonał Max Moerstedt. Jednak do przerwy to biało-czerwoni prowadzili 2:1, po tym jak do bramki trafił w 31. minucie spotkania Karol Borys.

Na początku drugiej połowy (w 57. minucie) do remisu doprowadzili Niemcy za sprawą trafienia Parisa Brunnera. Osiem minut później nasi zachodni sąsiedzi byli już na prowadzeniu, po tym jak gola zdobył Charles Herrmann.

Pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie Niemców nie trwało jednak długo. Już trzy minuty później do remisu doprowadził Filip Wolski. Niestety końcówka należała już zdecydowanie do rywali biało-czerwonych.

Najpierw, w 79. minucie spotkania, do siatki trafił Assan Ouedraogo, a zaledwie cztery minuty później wynik spotkania ustalił Robert Ramsak.

Brązowe medale dla Polski

Był to ostatni mecz reprezentacji Polski na tym turnieju, gdyż mecz o 3. miejsce się nie odbędzie. Oznacza to, że biało-czerwoni wrócą do kraju z brązowymi medalami.

πr

foto: screen Twitter: @sport_tvppl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *