fot. YT / WTA

Iga Świątek pokonała Rosjankę Jelenę Rybakinę w dzisiejszym finale WTA Masters 1000 w stolicy Kataru, Doha! Mecz zakończył się wynikiem 7:6(10-8), 6:2. To trzeci raz, gdy Polka zdobyła tytuł w Dosze.

Iga Świątek walczyła dziś w finale WTA Masters 1000 w Doha. Przeciwniczką Polki była Rosjanka Jelena Rybakina.

Początkowo Iga miała problemy. Ostatecznie jednak udało się jej pokonać Jelenę, osiągając wynik 7:6 (10-8), 6,2.

Iga Świątek już trzeci raz zwyciężyła w stolicy Kataru. Finał w tym miejscu zwyciężyła w 2022 i w 2024 roku. W tym roku Polka rozegrała trzy mecze, podczas których straciła 11 gemów.

Iga nie walczyła w półfinale. Jej przeciwniczka, Karolina Pliskova oddała mecz walkowerem.

Dzisiejsze zwycięstwo to pierwszy w tym sezonie tytuł Igi Świątek. W całej karierze zaś to już 18-sty raz. W ten sposób zagwarantowała sobie pozycję liderki rankingu.

„Interia Sport” podkreśla, że pozycja Polki jest bardzo mocna. Jeśli weźmie udział w turnieju w Dubaju, zajmująca drugie miejsce w rankingu WTA Aryna Sabalenka nie będzie mogła zrównać się w rankingu z Igą Świątek po kolejnym turnieju na Bliskim Wschodzie.

Liderka rankingu WTA Iga Świątek to młoda tenisistka z Raszyna. Urodziła się 31 maja 2001 roku w Warszawie. Zwyciężyła już 18 turniejów WTA w grze pojedynczej, w tym cztery turnieje wielkoszlemowe: French Open 2020, 2022 i 2023 oraz US Open 2022. Była także olimpijką w Tokio 2020.

Iga Świątek jest po raz drugi niezmiennie liderką rankingu WTA. Pierwotnie pierwsze miejsce zajmowała od kwietnia 2022 roku do września 2023. Od listopada ponownie jest na szczycie.

dj

polsatnews.pl / interia.pl

fot. YT / WTA

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *