Komisja Dyscyplinarna PZPN zajmie się zachowaniem Filipa Mladenovicia po finale Pucharu Polski.Komisja Dyscyplinarna PZPN zajmie się zachowaniem Filipa Mladenovicia po finale Pucharu Polski. / foto: screen Twitter

Niespotykane sceny po finale Pucharu Polski! Filip Mladenović, piłkarz warszawskiej Legii, po zakończonym spotkaniu uderzył w twarz rywali. Jak donosi portal przegladsportowy.onet.pl w jego sprawie ruszyło już postępowanie.

Finałowy mecz Pucharu Polski pomiędzy Rakowem Częstochowa a Legią Warszawa nie zachwycał sportowym poziomem. Stało się tak między innymi dlatego, że przez niemal cały mecz Legia grała w osłabieniu i była skupiona na tym, by nie stracić bramki. Spotkanie obfitowało natomiast w pozasportowe „emocje”. Niemal od samego początku iskrzyło między piłkarzami, ale też trenerami.

Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem i o ostatecznym tryumfie decydować miały rzuty karne. W tych długo nikt nie popełnił błędu. W końcu jednak strzał jednego z zawodników Rakowa obronił bramkarz „Wojskowych”.

Niedługo potem doszło do eskalacji wydarzeń na boisku. Na zamieszczanych w sieci nagraniach widać jak zawodnik Legii, Filip Mladenović, przebiega obok ławki Rakowa prawdopodobnie coś krzycząc i pokazując w kierunku zawodników przeciwnej drużyny.

Wówczas piłkarz zostaje potrącony przez jednego z graczy Rakowa. To jednak był dopiero początek całego zajścia. Mladenović biegł dalej w kierunku trybuny zajmowanej przez kibiców Legii, a za nim podążali zawodnicy Rakowa. Na nagraniu widać jak Mladenović obraca się i wymierza dwa ciosy zawodnikom Rakowa.

Teraz zachowaniem reprezentanta Serbii zajmie się Komisja Dyscyplinarna PZPN. Jak wynika z informacji przekazanych przez portal przegladsportowy.onet.pl postępowanie w jego sprawie już się rozpoczęło.

Komisja przeanalizuje między innymi nagrania, na których uwieczniono zachowanie Serba. Przedstawiciele obu klubów biorących udział w finale mają złożyć wyjaśnienia. Sam zainteresowany zamieścił w czwartek oświadczenie na Instagramie:

„Finał Fortuna Pucharu Polski był meczem pełnym emocji i dramaturgii. Niestety, również tych pozasportowych, które udzieliły się mojej osobie.

Przepraszam za swoje zachowanie piłkarzy, przede wszystkim Marcina Cebulę, Wiktora Długosza i Jeana Carlosa, oraz sztab Rakowa Częstochowa, łącznie z trenerem Markiem Papszunem. Mam świadomość, że to było niedopuszczalne. Tak nie powinien zachowywać się żaden sportowiec. Przepraszam również zawodników mojej drużyny, mój sztab i kibiców za niegodne reprezentowanie barw Legii Warszawa.

Informuję, że więcej publicznie nie będę zabierał głosu na ten temat”.

πr

przegladsportowy.onet.pl

foto: screen Twitter

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *