Mykola Zhydkov / Foto: Facebook/Węgrzcanka Węgrzce WielkieMykola Zhydkov / Foto: Facebook/Węgrzcanka Węgrzce Wielkie

Nie żyje były piłkarz polskiego klubu Węgrzcanka Węgrzce Wielkie. 22-letni Mykola Zhydkov w listopadzie 2022 roku wrócił na Ukrainę, by walczyć za swoją ojczyznę. Zginął na wojnie.

O śmierci swojego byłego zawodnika poinformował w mediach społecznościowych klub Węgrzcanka Węgrzce Wielkie.

„Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość” – czytamy.

„W wojnie za naszą wschodnią granicą zginął zawodnik LKS Węgrzcanka który jesienią zeszłego roku wrócił na Ukrainę, by dzielnie bronić rodziny, przyjaciół i Ojczyzny przed rosyjską agresją” – przekazano.

„«Miki» był bardzo miłym, grzecznym i pomocnym chłopakiem, nie było osoby która go znała i nie czułaby do Niego sympatii. Gdy wychodził na boisko, walczył do ostatnich sił, by dać,  swojej drużynie zwycięstwo i gdy przyszło do walki o wolność swojego kraju poświęcił to co może mieć człowiek w tak młodym wieku – poświęcił własne życie 😔” – wspomina zmarłego zawodnika jego były klub.

„Będzie nam Ciebie brakowało 🙏 Przyjacielu 🙏, lecz nigdy nie zapomnimy o Tobie” – zapewniono.

Mykola Zhydkov postanowił wrócić na Ukrainę w listopadzie 2022 roku. Wówczas klub żegnał go po ostatnim meczu w jego barwach. Pisano o nim wówczas, że to „wspaniały człowiek, przyjaciel i zawodnik”.

„Podczas wczorajszego meczu byliśmy świadkami wzruszających chwil. Nasz najlepszy zawodnik, Mykola Zhydkov podjął bardzo trudną decyzję o zawieszeniu gry w piłkę” – oświadczono w listopadzie.

„Wobec agresji wroga na Ukrainę nie pozostał bierny i zdecydował się powrócić do ojczyzny, aby bronić jej granic ❤” – przekazał wówczas klub.

„Miki kolejny raz udowadniasz nam wszystkim, że nie jesteś tylko wyśmienitym piłkarzem, ale przede wszystkim cudownym człowiekiem. JESTEŚMY Z TOBĄ, TRZYMAMY KCIUKI I CZEKAMY NA TWÓJ SZYBKI POWRÓT. CAŁA WĘGRZCANKA NA ZAWSZE Z TOBĄ” – zapewniano.

22-letni piłkarz poległ jednak na wojnie na Ukrainie.

mx

Facebook/Węgrzcanka Węgrzce Wielkie

Foto: Facebook/Węgrzcanka Węgrzce Wielkie

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *