fot. X/PomorskaPolicja

Policja odnalazła 6 listopada zwłoki Grzegorza Borysa – żołnierza z Gdyni, który był podejrzany o zamordowanie swojego syna. Portal Trójmiasto.pl opublikował zdjęcia zwłok, dzięki czemu zobaczyło je wielu ekspertów, którzy teraz komentują sprawę.

Portal Trojmiasto.pl zaliczył „wpadkę” i opublikował zdjęcia zwłok Grzegorza Borysa. Zdjęcia nie były poddane żadnej obróbce i każdy mógł zobaczyć znaleziono ciało.

Śmierć Grzegorza Borysa. Wątpliwości ekspertów

Na zdjęciach, które opublikował trójmiejski portal, widać, że zwłoki Grzegorza Borysa są zachowane w bardzo dobrym stanie.

Jeśli prawdziwa jest wersja, że mężczyzna utopił się niedługo po domniemanym dokonaniu morderstwa, czyli 20 października, to wydaje się dziwnym, że jego ciało nie uległo głębszemu rozkładowi.

Dodatkowo widać, że 44-latek ma na sobie dres i adidasy. Tymczasem wcześniej opinię publiczną informowano, że jest to wytrawny surwiwalowiec, który do lasu zabrał sprzęt, dzięki któremu mógłby tam przetrwać nawet do Bożego Narodzenia.

Śmierć Grzegorza Borysa. Nie ma co tworzyć teorii spiskowych?

Tomasz Koczorski, biegły sądowy z zakresu antropologii, w rozmowie z portalem o2.pl wyjaśnia, dlaczego zwłoki Borysa były w tak dobrym stanie.

– Pamiętajmy, że temperatura powietrza jest bardzo niska. Obniża to m.in. aktywność owadów odpowiadających za rozkład ciała. Bardzo dobry stan zwłok o tej porze roku nie jest niczym nadzwyczajnym – powiedział.

Zdaniem eksperta o tej porze roku warunki panujące w akwenie Lepusz mogły przypominać warunki chłodni.

– To spowolniło proces rozkładu zwłok. Z tego względu wydaje się, że mężczyzna zginął dzień lub dwa dni temu, a tak naprawdę stało się to np. dwa tygodnie wcześniej – stwierdza Koczorski.

Grzegorz Borys odnaleziony. Kogo gonili policjanci?

Gdańska prokuratura potwierdziła, że zwłoki znalezione w zbiorniku wodnym Lepusz to poszukiwany Grzegorz Borys. Domniemany morderca najpewniej utopił się po zabiciu swojego syna. Jeśli tak, to powstaje pytanie, kogo policja goniła tyle czasu po kaszubskich lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego?

Czytaj więcej:

SJ

o2.pl

Fot. policja

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *