YouTube / TIME

Amerykański tygodnik „Time” przyznał nagrodę Człowieka Roku 2023. Została nim znana piosenkarka Taylor Swift. Wybór ten wzbudził jednak kontrowersje.

Wiele z tego, co (Taylor) Swift osiągnęła w 2023 r., jest niezmierzone… Zależy jej na nadawaniu wartości marzeniom, uczuciom i doświadczeniom ludzi, zwłaszcza kobiet, które „czują się zaniedbywane i regularnie niedoceniane” – uzasadniał wybór Sam Jacobs, redaktor naczelny magazynu.

Artystka w 2023 r. rozpoczęła bowiem trasę koncertową „The Eras Tour”, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów. Najlepszym tego przykładem jest niezwykle wysoka frekwencja na koncertach.

Za zbudowanie własnego świata, w którym było miejsce dla tak wielu ludzi, za uczynienie swojej historii światową legendą, za danie radości społeczeństwu, które desperacko tego potrzebowało, Taylor Swift została człowiekiem roku 2023  kontynuował Jacobs.

Wyróżnienie Taylor Swift ma na swój sposób charakter wyjątkowy. Otóż od 1997 r. tytuł Człowieka Roku trafiał najczęściej do głów państw lub tytanów przemysłu.

– Taylor Swift znalazła sposób na przekraczanie granic i bycie źródłem światła – zauważył naczelny magazynu.

Warto dodać, że Swift jest pierwszą osobą, która otrzymała wyróżnienie ze względu na osiągnięcia artystyczne i dopiero czwartym laureatem, który nie przekroczył 50. roku życia. W grudniu gwiazda skończy bowiem 34 lata.

Piosenkarka w plebiscycie pokonała przywódców Rosji i Chin, Władimira Putina i Xi Jinpinga, króla Wielkiej Brytanii Karola III, prezesa Rezerwy Federalnej (banku centralnego) USA Jerome’a Powella, a także szefa OpenAI Sama Altmana, hollywoodzkich strajkujących, prokuratorów, którzy postawili w stan oskarżenia Donalda Trumpa i postać Barbie. Nie spodobało się to niektórym, ponieważ uznali, że wymienione postacie mają większy wpływ na życie niż gwiazda muzyki pop.

Taylor Swift występuje obecnie w ramach trasy koncertowej „The Eras Tour”, która składa się ze 153 występów. W dniach 1, 2 i 3 sierpnia 2024 r. będzie można ją usłyszeć w Warszawie na PGE Narodowym.

Co sądzicie o tegorocznym wyborze magazynu „Time”? Wybieracie się na koncert Taylor Swift? Dajcie znać w komentarzach!

PS

pap.pl / tymzyjesz.pl

Foto: print screen z YouTube / TIME

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *