fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/unsplash.com (kolaż TZ)

130 Ukrainek przebywających w ośrodku dla uchodźców zgłosiło skargę na zachowanie firmy ochroniarskiej. Przeszukiwali już przeszukane rzeczy i zwracali szczególną uwagę na damską bieliznę.

Skandaliczna sprawa wydarzyła się w niemieckim ośrodku dla uchodźców Tegel. 130 Ukrainek wysłało list do departamentu spraw społecznych Senatu Berlina oraz do Niemieckiego Czerwonego Krzyża w tej sprawie.

Jak czytamy, oskarżają pracowników firmy ochroniarskiej o przeszukiwanie ich rzeczy osobistych. Ośrodek ten należy do Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Ukrainki wskazały w piśmie, że „pracownicy firmy ochroniarskiej przeszukiwali rzeczy osobiste”, choć już wcześniej sprawdzono wszystkie ich torby, gdy wchodziły na teren ośrodka. Na początku miesiąca pracownicy ochrony przeszukali też torebki kobiet „wychodzących z kabin prysznicowych i bardzo dokładnie przyjrzeli się damskiej bieliźnie w torbach”, jak przekazał portal dziennika „Tagesspiegel”.

List opublikowała też berlińska rada ds. uchodźców. Kobiety skarżyły się na nowe zasady w ich domach. Wśród nich pojawił się zakaz wynoszenia jedzenia i napojów, nawet w hermetycznych opakowaniach.

– Hermetycznie zapakowana żywność jest konfiskowane i natychmiast wyrzucana do kosza na śmieci – czytamy.

Ponadto pracownik ochrony miał zaatakować dziecko ukraińskie. Powodem była… próba zabrania banana do namiotu z uchodźcami.

Do konfliktów między uchodźcami i pracownikami ochrony dochodzi „głównie dlatego, że jako uchodźcy nie mówimy, ani nie rozumiemy po niemiecku czy arabsku”, jak podkreślono w liście. Ukraińcy zaapelowali o zmianę personelu zapewniającego bezpieczeństwo.

Do oskarżeń bardzo poważnie podszedł Senator (minister) ds. socjalnych Cansel Kiziltepe.

– Dyskryminacja nie jest tolerowana – oświadczył rzecznik administracji socjalnej Stefan Strauss.

Ośrodek, o którym mowa, powstał w ubiegłym roku. Rejestrowano w nim uchodźców z Ukrainy. Jednak z powodu braku wystarczającej ilości miejsc w domach mieszkalnych, w obozie przebywa około 4 tys. uchodźców z Ukrainy. Wielu z nich przebywa tam od wielu miesięcy.

dj

nczas.com

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/unsplash.com (kolaż TZ)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *