Zbigniew Ziobro Fot. YouTubeZbigniew Ziobro Fot. YouTube

Zbigniew Ziobro na kilka miesięcy znika z życia publicznego. W sieci pojawiają się pogłoski o nowotworze. Głos w sprawie zabrała już jego partia – Suwerenna Polska.

11 grudnia obóz Prawa i Sprawiedliwości potrzebował wszystkich rąk na guzikach do głosowania, bo ważyły się losy dwutygodniowego rządu Mateusza Morawieckiego.

W Sejmie zabrakło jednak jednej osoby – byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Komentatorzy politycznie zastanawiali się, czy jest to jakiś rodzaj buntu szefa Suwerennej Polski przeciwko PiS-owi.

Szybko okazał się jednak, że nie – Ziobro jest ciężko chory i przez swój stan zdrowia na kilka miesięcy zniknie z życia publicznego.

Informacje o chorobie polityka ustalili dziennikarze portalu Gazeta.pl. Z szacunku dla jego prywatności nie poinformowali jednak, co dokładnie dolega byłemu ministrowi.

Głos w sprawie zabrała już Suwerenna Polska. Wiadomo, kto zastąpi Ziobrę w kierowaniu partią.

„Odpowiadając na liczne pytania, pragniemy poinformować, że w związku z tymczasową nieobecnością wynikającą z przyczyn zdrowotnych, w najbliższym czasie pracami partii kierować będzie prezydium, któremu przewodniczyć będzie w zastępstwie Zbigniewa Ziobro – Patryk Jaki” – czytamy w komunikacie.

Partia życzy swojemu prezesowi „dużo sił i jak najszybszego powrotu do zdrowia”. „Prosimy o uszanowanie prawa do prywatności Prezesa oraz jego rodziny w czasie rekonwalescencji” – czytamy dalej.

Tymczasem profil polisz_to na Instagramie udostępnił informację o tym, że polityk rzekomo ma chorować na nowotwór krtani.

„Zbigniew Ziobro w szpitalu!! (…) Został dziś przyjęty do Centrum Onkologii Ziemii Lubelskiej z podejrzeniem nowotworu krtani” – podano.

Informacja o nowotworze krtani nie została jednak potwierdzona przez żadne wiarygodne źródło, więc należy ją traktować jako pogłoskę.

SJ

Wprost.pl

Fot. youtube

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *