Zbigniew Ziobro Fot. YouTubeZbigniew Ziobro Fot. YouTube

Zbigniew Ziobro na kilka miesięcy znika z życia publicznego. W sieci pojawiają się pogłoski o nowotworze. Głos w sprawie zabrała już jego partia – Suwerenna Polska.

11 grudnia obóz Prawa i Sprawiedliwości potrzebował wszystkich rąk na guzikach do głosowania, bo ważyły się losy dwutygodniowego rządu Mateusza Morawieckiego.

W Sejmie zabrakło jednak jednej osoby – byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Komentatorzy politycznie zastanawiali się, czy jest to jakiś rodzaj buntu szefa Suwerennej Polski przeciwko PiS-owi.

Szybko okazał się jednak, że nie – Ziobro jest ciężko chory i przez swój stan zdrowia na kilka miesięcy zniknie z życia publicznego.

Informacje o chorobie polityka ustalili dziennikarze portalu Gazeta.pl. Z szacunku dla jego prywatności nie poinformowali jednak, co dokładnie dolega byłemu ministrowi.

Głos w sprawie zabrała już Suwerenna Polska. Wiadomo, kto zastąpi Ziobrę w kierowaniu partią.

„Odpowiadając na liczne pytania, pragniemy poinformować, że w związku z tymczasową nieobecnością wynikającą z przyczyn zdrowotnych, w najbliższym czasie pracami partii kierować będzie prezydium, któremu przewodniczyć będzie w zastępstwie Zbigniewa Ziobro – Patryk Jaki” – czytamy w komunikacie.

Partia życzy swojemu prezesowi „dużo sił i jak najszybszego powrotu do zdrowia”. „Prosimy o uszanowanie prawa do prywatności Prezesa oraz jego rodziny w czasie rekonwalescencji” – czytamy dalej.

Tymczasem profil polisz_to na Instagramie udostępnił informację o tym, że polityk rzekomo ma chorować na nowotwór krtani.

„Zbigniew Ziobro w szpitalu!! (…) Został dziś przyjęty do Centrum Onkologii Ziemii Lubelskiej z podejrzeniem nowotworu krtani” – podano.

Informacja o nowotworze krtani nie została jednak potwierdzona przez żadne wiarygodne źródło, więc należy ją traktować jako pogłoskę.

SJ

Wprost.pl

Fot. youtube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *