Maseczka i przyłbica.Maseczka i przyłbica - w pewnym momencie ogłoszonej pandemii koronawirusa tak właśnie chodzono. / Fot. JESHOOTS.COM on Unsplash

Rzecznik Praw Pacjenta poinformował na X (dawniej Twitter), że osoby, którą zaszczepiły się jedną z dostępnych szczepionek na covid, będą mogły ubiegać się o odszkodowanie. Osoby te musiały spędzić 14 dni w szpitalu. Udowodniono bowiem, że szczepionka ta mogła powodować poważne skutki uboczne.

Okazuje się, że szczepionki na covid firmy AstraZeneca mogły wywoływać żylną chorobę zakrzepowo-zatorową.

Osoby, które po zaszczepieni preparatem od tej firmy spędziły przynajmniej 14 dni w szpitalu, mogą ubiegać się o odszkodowanie.

„W związku z potwierdzeniem, że żylna choroba zakrzepowo-zatorowa stanowi działanie niepożądane szczepionki Vaxzevria (wcześniej: „AstraZeneca”), Rzecznik Praw Pacjenta wznawia z urzędu sprawy oraz zachęca wszystkich, którzy po szczepieniu tą szczepionką doznali żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, co skutkowało pobytem w szpitalu przez co najmniej 14 dni, by złożyli do nas wniosek o przyznanie odszkodowania” – czytamy na oficjalnym profilu X Rzecznika Praw Pacjenta.

SJ

X

Fot. JESHOOTS.COM on Unsplash

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *