fot. X / PlatformaObywatelska

KO ogłosiła swoich kandydatów na listach w wyborach do parlamentu. Te odbędą się 15 października. Nie brakowało zaskoczeń. Z jednej strony pojawiły się osoby poważane, jak Bogusław Wołoszański czy Adam Bodnar, z drugiej zaś Michał Kołodziejczak, czy… Sebastian Kościelnik, który zasłynął jako ofiara zderzenia z kolumną premier Beaty Szydło. Co wymowne, obóz władzy już podjął mocne działania przeciwko kandydatom KO.

Na listach KO pojawiło się sporo ciekawych nazwisk. Do Sejmu będą próbowali dostać się popularyzator historii i dziennikarz Bogusław Wołoszański, lider Agrounii Michał Kołodziejczak oraz Sebastian Kościelnik, w którego uderzył samochód z kolumny Beaty Szydło, gdy ta jeszcze była premierem.

Ponadto z list KO wystartuje były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Ten jednak będzie walczył o miejsce w Senacie.

Przeciwko niektórym z kandydatów już podjęto działania ze strony władzy. Program Wołoszańskiego „Sensacje XX wieku” nie został wyemitowany.

Kim jest Sebastian Kościelnik

Sebastian Kościelnik to mężczyzna, który miał zderzenie z kolumną rządową, w której jechała premier Beata Szydło. Ostatecznie, mimo wyraźnych dowodów, to on został uznany winnym kolizji. Jego sprawa stała się jednym z symboli arogancji obecnej władzy.

Z drugiej strony nie jest to jednak żadne „osiągnięcie”. Mimo tego KO uznała, że dobrym pomysłem będzie wziąć Kościelnika na swoje listy i tak partia zrobiła.

Sebastian Kościelnik będzie startował w okręgu 19-Warszawa. Jak jednak poinformował na Twitterze, będzie miał dalekie, bo 25 miejsce na liście.

Kim jest Bogusław Wołoszański

Bogusław Wołoszański jest niewątpliwie najbardziej popularnym z ogłoszonych kandydatów po niemal każdej stronie politycznej. Zasłynął jako dziennikarz i popularyzator historii.

To Wołoszański stworzył i prowadził program „Sensacje XX wieku”. Jest także autorem scenariusza programu „Tajemnica twierdzy szyfrów” oraz prowadzącym program „Skarby III Rzeszy”. Według ustaleń WP, Wołoszański będzie „jedynką” KO w okręgu nr 10, czyli w Piotrkowie Trybunalskim.

Zapewne zupełnym „przypadkiem” w TVP Historia nie wyemitowano ostatnio odcinka „Sensacji XX wieku”. Zwrócił na to uwagę dziennikarz WP Patryk Słowik. Zamiast zapowiedzianego w rozkładówce programu Wołoszańskiego, poszedł „jakiś film o Tajlandii”.

Jeśli było to działanie w kontekście brudnej walki wyborczej – a nie można tego wykluczyć – to kandydatura Wołoszańskiego może być dla obecnej rządzącej ekipy znacznie poważniejszym problemem, niż próbują to przedstawiać przychylni PiS komentatorzy.

Michał Kołodziejczak i Agrounia

Zaskakującą kandydaturą okrzyknięto Michała Kołodziejczaka, lidera Agrounii. Jak się okazuje, będzie na listach KO.

– To jest stan wyższej konieczności. Zrobimy wszystko, by odbić wieś PiS-owi. Nie tylko wieś – napisał na Twitterze Kołodziejczak po ogłoszeniu startu z list KO.

– Zaczyna się nowa, nieszablonowa akcja, bo w Polsce trzeba zmian, zbyt dużo spraw w Polsce jest do zrobienia. Polska będzie silna i suwerenna jedynie siłą i suwerennością wszystkich swoich obywateli, wszystkich wolnych Polaków. AGROunia pozostaje AGROunią – dodał.

Internauci wypomnieli Kołodziejczakowi, że w dosadny sposób krytykował wcześniej Donalda Tuska. W Radiu ZET chociażby mówił, że rządy PO „cofnęły Polaków o kilka wieków” i „zrobiły z Polaków kraj koczowniczy”.

Ponadto wyglądało na to, że Agrounia będzie startowała samodzielnie. W ubiegły czwartek ugrupowanie złożyło do PKW zawiadomienie o utworzeniu własnego komitetu wyborczego.

Adam Bodnar

Z list KO wystartuje również były RPO Adam Bodnar. Będzie jednak walczył o miejsce w Senacie, a nie w Sejmie.

– Jestem bardzo dumny, że zdecydował się Pan startować do Senatu z naszego Komitetu. Jako taki symboliczny gest, że naprawdę wiemy, o co nam chodzi i chodzi nam dokładnie o to samo – mówił o starcie „legendarnego RPO” Donald Tusk, szef Platformy Obywatelskiej.

dj

tvn24.pl / twitter.com / wprost.pl / radiozet.pl / tymzyjesz.pl

fot. Twitter/PlatformaObywatelska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *