Uno, karta zamiany

Sytuacja trochę się zmieniła na polskiej scenie politycznej, ale wiele rzeczy pozostaje po staremu. Opozycja wciąż donosi do Brukseli o tym, że w Polsce łamana jest praworządność.

Gdy na Woronicza trwała bitwa o TVP, w której starli się ze sobą przedstawiciele „starej TVP” i „nowej TVP”, to w Polsce przebywała akurat wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej – Věra Jourová.

Z czeską polityk, która przybyła do Polski na spotkania z marszałkiem Szymonem Hołownią, spotkała się także grupa posłów PiS: była marszałek Elżbieta Witek, szef klubu Mariusz Błaszczak, Szymon Szynkowski vel Sęk, Antoni Macierewicz i Rafał Bochenek.

– Dzisiaj jest pani w dniu, w którym dokonał się zamach na media publiczne, na wolność słowa i na demokrację w Polsce. Nie mamy możliwości wypowiedzenia się, ponieważ telewizje komercyjne, telewizje prywatne nie będą transmitowały tego, co się w Polsce naprawdę dzieje – powiedziała Jourovej Witek.

– Pozwoli pani, że wręczymy w imieniu posłów naszego klubu – największego klubu, który wygrał te wybory, ale niestety nie rządzi – pismo, w którym opisujemy tę sytuację z prośbą, aby się pani z tym zapoznała i dała nam odpowiedź – dodała poprzedniczka Hołowni z PiS-u.

– Bardzo prosimy, aby się pani zainteresowała tym, ponieważ to jest głos ponad 8 mln ludzi, którzy zagłosowali na Prawo i Sprawiedliwość i dzisiaj są pozbawieni dostępu do mediów publicznych. Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było po 1989 roku i chcielibyśmy, żeby pani komisarz miała właściwą wiedzę na temat tego, co się dzisiaj w Polsce wydarzyło – kontynuowała.

Z kolei Rafał Bochenek stwierdził, że… „rząd Donalda Tuska chce zainstalować w Polsce swoich politycznych dziennikarzy, którzy by im służyli”.

Witek stwierdziła, że nowa władza łamie zasady praworządności. – Nie może być tak, że ci, którzy stworzyli większość łamią prawo i to sposób skandaliczny, łamią konstytucję i wszystkie ustawy przyjmowane przez Sejm – stwierdziła posłanka.

SJ

Fot. Pexels / karta zamiany z gry karcianej UNO

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *