Sklep.fot. ilustracyjne / fot. Pixabay

Kolejny dzień w tegorocznym kalendarzu może być objęty zakazem handlu. Zmiany zapowiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

W Polsce od jakiegoś czasu obowiązuje socjalistyczny zakaz handlu w niedzielę. Są jednak od tego wyjątki, np. dniami handlowymi są dwie niedziele poprzedzające Święta Bożego Narodzenia.

W tym roku przedświąteczna niedziela wypada 24 grudnia, a więc w Wigilię. To sprawia, że w ów dzień sklepy nie będą czynne normalnie, ale jedynie do godziny 14.

To jednak może ulec zmianie i 24 grudnia może obowiązywać zakaz handlu. Nad takimi zmianami myśli rząd, co ujawnił minister Waldemar Buda na Kongresie Nowoczesnej Dystrybucji w Warszawie.

Kierunek jest tutaj jeden. Trzeba ten przepis zmienić, bo Wigilia musi być dniem wolnym – stwierdził minister Buda. Co ciekawe, jak podaje portal money.pl, to „sama branża handlowa wyszła z inicjatywą do rządu w tej sprawie”.

Rozważana zmiana nie miałaby być jednak wprowadzana na stałe, a jednorazowo, w związku z tym, że Wigilia wypada w tym roku w niedzielę. Liczba niedziel handlowych miałaby jednak się zgadzać i sklepy, zamiast 24 grudnia, miałyby być czynne w inną niedzielę.

Czy zakaz handlu obejmie w tym roku Wigilię? Przekonamy się o tym zapewne niedługo. Jak informuje portal money.pl „w gabinetach ministerialnych trwają ożywione dyskusje na ten temat, a zdania są podzielone”.

πr

money.pl

foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *