fot. ilustracyjne/fot. YT/ Telewizja Republika / prnt scrn sovereignty.pl

Z Funduszu Sprawiedliwości podległego Ministerstwu Sprawiedliwości przekazano prawie 2 mln zł na portal, który ma rzekomo krzewić „polską myśl konserwatywną”. Portal działa od tego roku i opiera się na wordpressowym szablonie „Color Mag”.

Biedaportal za 2 mln zł publicznych pieniędzy

Chodzi o anglojęzyczny portal sovereignty.pl. Działalność zaczął w tym roku. Ma na Fb 88 fanów (czyli niewiele więcej, niż my) i 524 obserwujące konta na Twitterze.

Portale każdy może zakładać. Na ten jednak zmarnotrawiono nasze pieniądze. I to niemałą ilość, bo 1,867 mln zł! Jak podkreślają osoby z branży, „serwis wygląda jak stworzony przez ucznia szkoły podstawowej”.

Anglojęzyczny serwis teoretycznie skierowany jest do zagranicznego odbiorcy. Ma przedstawiać „pozytywny obraz Polski”, tj. rządu za granicą oraz szerzyć „polską myśl konserwatywną”.

„Odgrzewane treści”

– Nasze działania mają przeciwdziałać przestępstwom z łamania art. 133 kodeksu karnego, który dotyczy przestępstw polegających na znieważeniu Narodu lub Rzeczpospolitej Polskiej – przekonują autorzy projektu.

Portal instalki.pl pyta, „w jaki sposób serwis Sovereignty.pl miałby czemukolwiek przeciwdziałać”, po czym odpowiada, że „trudno powiedzieć”.

– Jedno jest pewne: można na nim przeczytać odgrzewane treści z prawicowych mediów – stwierdza Maksym Słomski na instalki.pl.

Żałosne efekty

Według „Similiar Web”, portal soveregnity.pl odwiedziło w kwietniu 2,9 tys. użytkowników. 90 proc. z nich zamknęło stronę po wejściu na stronę główną. 100 proc. wejść z kolei pochodziło z Polski.

– Strona postawiona na WordPressie przypomina raczej efekt przeciętnie wykonanej pracy domowej. Jeśli nie zrobił jej uczeń liceum w przerwie od CS-a, to koszt postawienia takiej witryny nie powinien przekroczyć kilkuset (kilkudziesięciu?) złotych – podkreśla portal instalki.pl.

Jako, że to my jesteśmy najlepszym portalem w Układzie Słonecznym, a statystyki mamy podobne, a miejscami nawet lepsze, zwracamy się niniejszym z apelem do ministra Ziobry o przyznanie nam grantu w wysokości pierdyliarda złotych. W naszym przypadku przynajmniej jest ciekawie!

dj

instalki.pl / sovereignty.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/ Telewizja Republika / prnt scrn sovereignty.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *