fot. YT/Polskie Radio Kielce

Były poseł PiS Adam G. został zatrzymany na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Funkcjonariusze CBA w tej samej sprawie zatrzymali również Jarosława K..

Duża władza, duże pieniądze. I duże łapówki. Z takimi pokusami muszą mierzyć się „wybrańcy narodu”.

Pokusie najwyraźniej nie oparł się były poseł PiS Adam G. Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach postawił Adamowi G. trzy zarzuty.

Są to m.in. podżeganie i pomocnictwo do wystawiania fikcyjnych faktur VAT. Miał przyjąć również jako Sekretarz Stanu w Ministerstwie Energii łapówkę w wysokości 170 tys. zł a także użyć dokument poświadczający nieprawdę.

Oprócz Agama G., także Jarosław K. usłyszał zarzut. Tutaj chodzi o pomocnictwo w przyjęciu korzyści majątkowej.

Za zarzucone im czyny grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

– Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec Adama G. – ustaliło RMF FM.

Sąd przyjął wniosek i postanowił trzymiesięczny areszt dla Adama G.. Wobec Jarosława K. zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Zastanawia jednak, dlaczego CBA wzięło się za człowieka dopiero, gdy stracił posadę posła? Naprawdę wcześniej nic na niego nie było?

dj

rmf24.pl / tymzyjesz.pl

fot. YT/Polskie Radio Kielce

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *