babciababcia fot. Pexels

O wyborach na młodzieżowe słowo roku słyszał każdy. Nie każdy natomiast wie, że istnieją także wybory na… boomerskie słowo roku. Plebiscyt się już odbył, a pierwsze trzy miejsca są zaskakujące.

Zaraz, zaraz, a wy na jakie wyniki wyborów liczyliście? Halo, trwa cisza wyborcza!

Boomer to według definicji w słowniku slangu miejski.pl to „Osoba najczęściej starsza wiekiem, pochodząca z pokolenia wyżu demograficznego (baby boomers), która nie podąża za nowymi trendami, wykazuje się sentymentem odnośnie starych czasów, w połączeniu z pogardą wobec postępu technicznego i światopoglądowego”.

Z definicji boomerami są więc rodzice millenialsów (a czasem także rodzice zetek, choć częściej ich dziadkowie). Określenia „boomer” używa się jednak wobec każdego, kto jest niedzisiejszy i tęskni za „swoimi czasami”.

Boomerów rozpoznaje się m.in. po tym, jak się wysławiają. Stąd konkurs na boomerskie słowo roku. W zeszłym roku zwyciężyły: „żal.pl” oraz „cepeen”.

W tej edycji wybrano 10. takich słów, z których pierwsze 3. to: „proszę ja ciebie”, który zebrał 14,4 proc. wszystkich głosów. W następnej kolejności znalazła się „facetka” (10,78 proc.) oraz „za moich czasów” (9,16 proc.).

Inne słowa, które pojawiły się w plebiscycie to: klawo, wihajster, pannica, serwus, pekaes, prywatka, git, ten teges, kaszana, sień.

Organizatorzy plebiscytu to agencja badawcza SW Research we współpracy z portalami satyrycznymi Demotywatory oraz Joe Monster.

SJ

NaTemat

Fot. Pexels

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

One thought on “Wyniki wyborów. Pierwsze trzy miejsca zaskakują”
  1. Za moich czasów, proszę ja Ciebie, pannice i facetki na jedną prywatkę chodziły i było git i klawo. Kiedyś były czasy teraz nie ma czasów. Serwus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *