Pieniądze, euro.Pieniądze, euro - zdj. ilustracyjne. / Fot. Gerd Altmann/Pixabay

Byli przyjaciółmi albo co najmniej bardzo dobrymi znajomymi, spędzali wspólnie dużo czasu, razem pracowali. Poróżniła ich wygrana na loterii – aż dwa miliony euro. Ruszył proces sądowy o przywłaszczenie sobie nagrody z naruszeniem prawa.

Historia wydarzyła się we Włoszech. Ricardo, Giovanni i Christian wspólnie grali na różnych loteriach, kupowali zdrapki. Umowę mieli dość jasną – kosztami dzielą się po równo, ewentualną wygraną także po równo. Problemów nie było, dopóki zdarzały się symboliczne wygrane.

A w końcu trafiła się też fortuna. Trójka przyjaciół kupiła 22 lutego 2021 r. cały pakiet kuponów popularnej zdrapki „Gratta e vinci”. Jeden z kuponów przyniósł im wygraną 2 mln euro. Z prostego rachunku wynika, że każdy powinien dostać po 666,6 tys. euro (ewentualnie minus podatek).

Szczęśliwy kupon pozostał w rękach Ricardo. W tym momencie okazało się, że wieloletnia znajomość schodzi na plan dalszy. Mężczyzna postanowił, że nie podzieli się wygraną. Dwaj pozostali mężczyźni poszli z tym do sądu. Odbyła się pierwsza rozprawa, podczas której doszło do awantury i padały wulgaryzmy.

Żona Christiana zeznała, że po wygranej wszyscy wraz z małżonkami spotkali się na obiedzie, by omówić podział pieniędzy. Już wówczas coś wydało jej się dziwne. Ricardo z żoną nie chcieli żadnych pamiątkowych zdjęć, zasłaniając się nieufnością do mediów społecznościowych. Już wtedy żonie Christiana wydało się to dziwne. – Niestety fakty potwierdziły, że miałam rację – powiedziała ze smutkiem.

Początek procesu przebiegał jeszcze w znośnej atmosferze. Oprócz stron zeznawało jeszcze trzech innych świadków. Po złożeniu ostatniego zeznania Christian i Ricardo minęli się na sali. Wówczas wybuchła awantura. Ricardo miał grozić Christianowi zarówno po włosku, jak i brazylijsku. Proces będzie kontynuowany, a Christian złożył dodatkową skargę na Ricardo za kierowanie gróźb karalnych.

JW
Fot. Gerd Altmann/Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *