Jana Shostak Źródło: YouTube

„Gazeta Wyborcza” miała dotrzeć do niezależnych badań, z których wynika, że Lewica może nie dostać się do Sejmu.

Z niezależnych badań ma wynikać, że Lewica może nie dostać się do Sejmu. Co ciekawe, informację te podają nie prawicowe media, które mogłyby być motywowane chęcią zaszkodzenia partii Zandberga, Biedronia i Czarzastego, ale „Gazeta Wyborcza”.

Lewica poza Sejmem? KO mogłoby dogonić PiS

„GW” miała dotrzeć do badań, według których duża część wyborców Lewicy jest gotów w lokalach wyborczych poprzeć KO zamiast swoje ugrupowanie.

– W sztabie Lewicy konsternacja: z niezależnych badań wynika, że nie wchodzą do Sejmu – pisze Arkadiusz Gruszczyński na Wyborcza.pl

– Kilka dni temu sztab Lewicy poznał badanie wykonane przez badaczy związanych z cenionym lewicowym think tankiem” aż co trzeci wyborca partii Włodzimierza Czarzastego zamierza na ostatniej prostej przerzucić głosy na silniejszego gracza, czyli na Tuska – dodaje dziennikarz „Gazety Wyborczej”.

O ile dla Lewicy jest to informacja bardzo niedobra, bo oznacza, że grozi jej wyrzucenie poza Sejm, to Donald Tusk ma powody do radości.

Jeśli to, co pisze „GW”, naprawdę się ziści, to być może Koalicji Obywatelskiej uda się dogonić lub przegonić PiS. Wówczas, choć to już snucie, jeśli Trzecia Droga przegoni Konfederację, to obie te partie koalicyjne – KO i TD – mogą stworzyć rząd i zakończyć rządy PiS.

Brak Lewicy w Sejmie to także dobra informacja dla Konfederacji i Trzeciej Drogi ponieważ polski system działa tak, że mandaty lewicowców zostaną rozdysponowane pomiędzy pozostałe partie.

SJ

Gazeta Wyborcza

Fot. Jana Shostak / YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *