Krzysztof Gawkowski Fot. X

Minister Cyfryzacji i wicepremier w rządzie Donalda Tuska, Krzysztof Gawkowski (Lewica), chwalił się specjalną infolinią w programie Roberta Mazurka. Gdy dziennikarz zadzwonił na żywo na wskazany numer, okazało się, że infolinia nie działa.

Minister Gawkowski zaliczył potężną wpadkę w „Porannej rozmowie” Roberta Mazurka w RMF FM. Wicepremier pochwalił się specjalną infolinią dla osób, które kliknęły w „podejrzany link”, stworzoną przez swój resort.

Prowadzący rozmowę postanowił wypróbować dzieło Ministerstwa Cyfryzacji i na żywo zadzwonił pod wskazany numer. Na nieszczęście polityka Lewicy – numer nie działał.

Gawkowski, wyraźnie zmieszany i zakłopotany, poradził Mazurkowi wbić odpowiedni prefiks. Świetna ekspercka rada – jak na ministra cyfryzacji przystało.

Jednak nic to nie dało, bo i tym razem numer nie zadziałał. Wicepremier nie dawał za wygraną i orzekł, że to pewnie wina telefonu redaktora.

Na nieszczęście polityka w RMF FM pracuje więcej osób niż tylko Robert Mazurek, więc szybko inni pracownicy radia spróbowali połączyć się z numerem. Wszystko na nic.

Jakby tego było mało, to jeden z pracowników RMF FM wyjaśnił ministrowi cyfryzacji, że na ten numer, to w ogóle nie będzie dało się dzwonić, bo takie numery służą jedynie do odbierania wiadomości tekstowych.

Minister Gawkowski wydawał się tą informacją autentycznie zaskoczony i zapewniał, że sprawdzi, o co chodzi i „za 15 minut” się tego dowie.

No cóż…

SJ

RMF FM

Fot. X / RMF FM

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *