fot. Dolnośląska Policja

Wrocławscy policjanci wyruszyli, by zatrzymać dilera narkotyków. Jak się okazało, musieli zakuć w kajdanki także swojego kolegę, który połasił się na własność aresztowanego.

Na stronie dolnośląskiej policji poinformowano, że grupa policjantów miała „realizować czynności z udziałem mężczyzny podejrzanego o handel i posiadanie znacznej ilości środków odurzających”.

– Mundurowi ujawnili przy mężczyźnie, a następnie zabezpieczyli w jego mieszkaniu, pół kilograma różnego rodzaju narkotyków m.in. marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę, esctazy oraz morfinę i sporą ilość gotówki niewiadomego pochodzenia – podano na stronie dolnośląskiej policji.

26-letni diler został już aresztowany. Usłyszał zarzuty.

To jednak nie najciekawsza część sprawy. Otóż jak się okazało, jeden z funkcjonariuszy stał się tym, z czym miał walczyć. Próbował okraść dilera.

– Podczas tych działań policjanci zauważyli, jak jeden z funkcjonariuszy przywłaszczył części ujawnionych środków pieniężnych i w związku z tym został on przez nich natychmiast zatrzymany. Zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych – poinformowała policja.

– O zdarzeniu powiadomione zostały niezwłocznie policyjne komórki kontrolne, w tym Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz miejscowa prokuratura, które to wdrożyły stosowne czynności. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu po otrzymaniu informacji o tym incydencie, polecił natychmiast zawiesić funkcjonariusza w czynnościach służbowych, wszcząć postępowanie dyscyplinarne i wdrożyć procedurę zmierzającą do jego usunięcia ze służby w trybie natychmiastowym – napisano.

Sekcja Prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oceniła, że zachowanie funkcjonariusza było „karygodne”.

– Nie ma miejsca w naszej formacji dla osób dopuszczających się tego typu czynów – napisano na stronie dolnośląskiej policji.

– Już tylko godziny dzielą posiadającego zaledwie 4-letni staż funkcjonariusza, od jego wydalenia ze służby – zapowiedziano.

dj

dolnoslaska.policja.gov.pl

fot. Dolnośląska Policja

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *