Ołena Zełeńska, Wołodymyr Zełeński, Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda / Foto: screen Twitter

W środę z wizytą do Polski przybył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński wraz z małżonką Ołeną. W Warszawie powitała ich polska para prezydencka – Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Internauci zwrócili uwagę na szykowne kreacje pierwszych dam.

To pierwsza wizyta prezydenta Zełeńskiego w Polsce po 24 lutego 2022 roku. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda około godz. 11.00 powitali oficjalnie gości z Ukrainy na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.  

W Warszawie odbyło się spotkanie, podczas którego prezydenci Polski i Ukrainy rozmawiali o wzajemnych stosunkach obu państw. Wołodymyr Zełeński został także odznaczony Orderem Orła Białego „w uznaniu znamienitych zasług w pogłębianiu przyjaznych i wszechstronnych stosunków między Polską a Ukrainą, za rozwijanie współpracy na rzecz demokracji, pokoju i bezpieczeństwa w Europie oraz niezłomność w obronie niezbywalnych praw człowieka”.

Podczas rozmów prezydentów Polski i Ukrainy pierwsze damy obu państw także nie próżnowały. Agata Kornhauser-Duda i Ołena Zełeńska spotkały się w tym czasie z ukraińskimi medykami szkolącymi się w Polsce.

Do spotkania doszło w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Rozpoczęło się ono po godzinie 12.00. Pierwsze damy Polski i Ukrainy rozmawiały z ukraińskimi medykami.

Pierwsze damy zadały szyku

Internauci zwrócili uwagę na kreacje pierwszych dam. Jak podkreślali, obie panie wyglądały szykownie i z klasą. Na tapet kreacje żon prezydentów Polski i Ukrainy wzięła także ekspert od dress code’u Katarzyna Kobiela.

– Zacznijmy od tego, że wizerunek to wizytówka, a zarazem komunikat, który wysyłamy do otoczenia, także poprzez określoną paletę kolorów. Zarówno pani prezydentowa Ołena Zełenska, jak i Agata Duda wybrały bardzo eleganckie, klasyczne stylizacje – wskazała.

Pierwsza dama Ukrainy podczas wizyty w Polsce postawiła na kreację w kolorze wina. Zdecydowała się na total look, dzięki czemu wysmukliła sylwetkę. Całość dopełniła złota biżuteria.

– Olena Zełenska w monochromatycznej i minimalistycznej stylizacji wygląda zjawiskowo – oceniła Kobiela. Żona ukraińskiego prezydenta wybrała na tę okoliczność bordowy dwurzędowy płaszcz, ołówkową sukienkę z wąskim paskiem oraz klasyczne szpilki – wszystko w tym samym odcieniu.

Agata Kornhauser-Duda postawiła natomiast na szlafrokowy beżowy płaszcz, podkreślający talię oraz chabrowy komplet. Zestaw składał się z dopasowanego żakietu z okrągłym kołnierzem oraz ramionach o wyrazistej, geometrycznej formie. Ostrość tę zbalansowała rozkloszowana spódnica o długości midi w tym samym odcieniu. Pierwsza dama Polski postawiła również na klasyczne czółenka w tym samym kolorze oraz delikatną złotą biżuterię.  

mx

prezydent.pl/wp.pl

Foto: screen Twitter

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *