fot. Ig/m_kolodziejczak_m

Michał Kołodziejczak, lider Agrounii i kandydat KO w wyborach zwany jest „współczesnym Lepperem”. Natomiast fakty są takie, że po prostu idzie, gdzie mu dają dobrą pozycję. Jeszcze dziewięć lat temu skutecznie startował z list PiS na radnego.

Michał Kołodziejczak to 35-letni polityk. Ma wykształcenie średnie.

Obecnie kandyduje z list Koalicji Obywatelskiej. Jest jedynką na liście partii w okręgu konińskim.

Kołodziejczaka znamy przede wszystkim z efektownych protestów rolniczych. A to wyrzucanie zboża pod budynkiem rządu, a to znowu przemowa ze świńskim ryjem w rękach.

Kołodziejczak naraził się jednak wielu wyborcom. Nie można zapomnieć wylewania gnoju w miejscach powszechnego użytku wszystkich obywateli. Ponadto blokady dróg utrudniły życie zwykłym ludziom, zaś politycy mogli sobie funkcjonować normalnie.

Ponadto środowiska konserwatywne wypominają Kołodziejczakowi wzięcie udziału w tzw. strajku kobiet. Polityk publicznie wyraził poparcie dla uczestników agresywnych manifestacji.

Jednak choć teraz jest liderem listy KO, jeszcze niedawno nic na to nie wskazywało. Wprost i dosadnie atakował lidera PO Donalda Tuska, oskarżając go o wiele rzeczy.

– Jeżeli ktoś nie pamięta, jak żyło się za PO i że Donald Tusk cofnął Polaków o kilka wieków do tyłu, zrobił z nas kraj koczowniczy, że ludzie musieli wyjeżdżać z Polski do Wielkiej Brytanii, do Irlandii – to brawo – mówił w Radiu ZET Michał Kołodziejczak.

– Platforma z PiS mogą podać sobie rękę i dalej realizować te swoje programy, bo nie mają dzisiaj pomysłu na strategiczne rozwiązanie kolejnych problemów, które w Polsce narastają. Ja nie widzę, żeby Donald Tusk miał pomysł jak rozwiązać problem służby zdrowia – przekonywał.

Potem jednak zaproponowano „jedynkę” w okręgu konińskim i wszystko się zmieniło. Teraz Kołodziejczak zachęca do głosowania na KO. Obecnie za całe zło tego świata obwinia PiS.

Nie każdy jednak wie, że Kołodziejczak swoją polityczną karierę zaczął… w PiS. W 2014 roku z ramienia tej partii dostał się na stanowisko radnego miasta i gminy Błaszki w woj. łódzkim. Rok później jednak został wyrzucony z partii z powodu organizowania protestów.

Michał Kołodziejczak powołał w 2018 roku stowarzyszenie Unia Warzywno-Ziemniaczana. W tym samym roku zarejestrował fundację Agrounia.

W czerwcu 2019 roku ogłosił powstanie partii Prawda. Miesiąc później partia już miała mieć zmienioną nazwę, która brzmiała Zgoda. Jak się okazało, w ewidencji partii politycznych przerejestrowano ugrupowajnie PolEXIT Stanisława Żółtka.

Ostatecznie projekt partii Kołodziejczak upadł w sierpniu 2019 roku. Potem, w maju 2021 roku poinformował o utworzeniu partii Agrounia. Została zarejestrowana w marcu ubiegłego roku.

Jak myślicie, w jakiej partii Kołodziejczak znajdzie się rok po wyborach?

dj

o2.pl / polskieradio24.pl / onet.pl / tymzyjesz.pl

fot. Ig/m_kolodziejczak_m

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *