fot. X / Max Hübner / Natalia Nitek-Płażyńska / Tomasz Rakowski (kolaż TZ)

O godz. 16 rozpoczął się marsz PiS, formalnie zgłoszony jako Protest Wolnych Polaków. Manifestanci domagają się m.in. uwolnienia Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Organizatorzy zgłosili protest nawet do 50 tys. osób!

Jarosław Kaczyński zapowiedział cel protestu. Jest to manifestacja mająca bronić wolność słowa, mediów i demokracji. Potem dodano jeszcze postulat uwolnienia Wąsika i Kamińskiego.

Wąsik i Kamiński zostali aresztowani w Pałacu Prezydenckim. W przekazie PiS funkcjonują oni jako „więźniowie polityczni”, którzy „walczyli z korupcją”, a nie skazani za aferę gruntową.

Członkowie i sympatycy PiS zebrali się o godz. 16.00 pod Sejmem. Nie wiadomo obecnie, ile osób dokładnie się zebrało, lecz widać dużą mobilizację.

Organizatorzy zapowiedzieli udział nawet 50 tys. osób. Trzeba przyznać, że taka ilość ludzi w środku tygodnia i w czasie zimy jest liczbą dużą.

– Autobus GD17 pełen. Jedziemy do Warszawy na #ProtestWolnychPolakow – napisał na X Tomasz Rakowski, udostępniając zdjęcie.

– 1. Uwolnić więźniów politycznych! 2. Rozliczyć bezprawne przejęcie mediów publicznych! – napisał Dariusz Matecki, na tle tłumu osób zbierających się na marsz.

– Prawo i Sprawiedliwość dokonało rzeczy niemożliwej. Przyjechało do Warszawy, w środku tygodnia, w środku dnia, w środku zimy przy minusowej temperaturze kilkadzesiąt tysięcy ludzi. Nawet ja nie wierzyłem – ocenił inny internauta.

Marsz o godz. 17:00 wyruszy spod Sejmu trasą: Wiejska, Plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, rondo de Gaulle’a, Nowy Świat, Świętokrzyska. Zakończy się pod siedzibą TAI.

dj

onet.pl / tymzyjesz.pl

fot. X / Max Hübner / Natalia Nitek-Płażyńska / Tomasz Rakowski (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *