Za jedyne 350 tys. złotych zbudowano we Wrocławiu wieżę widokową, z której nie widać żadnego widoku. Autorzy projektu są jednak zadowoleni.

Ostatnio media często mogły pisać o różnych „świetnych” inwestycjach realizowanych w dużych polskich miastach. Warto tu wymienić choćby pięć hamaków, które ustawiono w Gdyni na Kaszubach za „jedyne” 25 tys. złotych.

Inną inicjatywą tego typu było postawienie w Kielcach 20. ławek w tęczowych kolorach, za które zapłacono 135 tys. złotych.

Oczywiście prym wiedzie tu stolica Mazowsza i całego państwa polskiego, czyli Warszawa. W „stolycy” widzieliśmy już m.in. dwie żółte altanki za 40 tys. złotych, plażę bez piasku, albo taki oto pomnik:

Wrocław. Wieża widokowa, z której nic nie widać

Stolica Dolnego Śląska, Wrocław, nie chciała być gorsza. To urokliwe miasto również ma swoją „super” inwestycję w stylu tych wymienionych wcześniej.

W Parku Świetlików ustawiono wieżę widokową, która ma 9 metrów wysokości i jest niższa od otaczających ją drzew. W sumie widać z niej jedynie dach domu, który znajduje się nieopodal.

To, że nic z niej nie widać, nie jest jedyną jej charakterystyczną cechą. Wieża jest także szkaradna, co tylko dopełnia całości tej inwestycji.

Ile pieniędzy wydano na to coś? „Jedynie” 350 tys. złotych. Oczywiście urzędnicy, którzy wpadli na ten poroniony pomysł, nie płacili ze swoich kieszeni, tylko z kieszeni podatników.

Twórcy wieży już zdążyli zareagować na wyśmiewanie ich dzieła. Twierdzą oni, że wieża nie służy do podziwiania widoków. Wchodzący na nią powinni oddać się słuchaniu śpiewu ptaków. Ten śpiew oczywiście słychać także z ziemi, ale może na wieży słucha się przyjemniej. Szczególnie, jeśli się pamięta, ile ona kosztowała.

Wieża ma jednak jedną niewątpliwą zaletę. Gdy się na nią wejdzie, to nie trzeba jej oglądać.

SJ

Twitter

Fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *