Prezydent Andrzej Duda.Prezydent Andrzej Duda. / foto: screen YouTube

Szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek poinformował, że Andrzej Duda zaprosił do Pałacu Prezydenckiego Mariusza Kamińskiego i Maciej Wąsika. Powód jest zaskakujący.

Obecnie wokół Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika kręci się największa polska afera ostatnich dni. Politykom wygaszono mandaty posłów i najprawdopodobniej zostaną oni wtrąceni do więzienia.

Przypomnijmy, że obaj politycy byli już ułaskawieni przez prezydenta, ale w momencie, gdy ich wyroki były nieprawomocne. Tymczasem po zmianie władzy zapadł wyrok prawomocny.

Eksperci z obu stron sporu spierają się co do tego, czy ułaskawienie prezydenta jest w tym momencie ważne, czy nie. Środowisko obecnej władzy uważa, że nie.

Czytaj więcej:

W co gra Duda?

Tymczasem prezydent Andrzej Duda zaprasza Kamińskiego i Wąsika do Pałacu Prezydenckiego. Dlaczego?

„Prezydent Andrzej Duda zaprosił posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do Pałacu Prezydenckiego jutro na godz. 11. Odbędzie się wówczas uroczystość powołania ich bliskich współpracowników Błażeja Pobożego oraz Stanisława Żaryna na doradców Prezydenta RP” – napisał w poniedziałek szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek.

Decyzja prezydenta jest naprawdę zaskakująca i trudno powiedzieć, o co w niej chodzi. Obu polityków nie uratuje ona przed ewentualną odsiadką. Duda mógłby ich co prawda ułaskawić po raz drugi, ale nie zamierza tego robić, bo, jak twierdzi, poprzednie ułaskawienie jest w mocy i ew. ukarania obu polityków będzie bezprawne.

SJ

foto: screen YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *