Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay

Mieszkańcy wsi Staszic w województwie lubelskim mogli w połowie czerwca bawić się na pikniku „Bezpieczna rodzina”. Ponadto panie z Koła Gospodyń Wiejskich dostały nowoczesną lodówkę. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że zostało to sfinansowane z tzw. Funduszu Sprawiedliwości.

18 czerwca w Staszicu odbył się piknik „Bezpieczna rodzina”. Na Facebooku Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie zamieściło relację z tego wydarzenia.

„Wydarzenie odbyło się w dniu 18 czerwca 2023 r. w Staszicu – dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. 🇵🇱” – czytamy.

„𝐒𝐭𝐚𝐫𝐨𝐬𝐭𝐚 𝐇𝐫𝐮𝐛𝐢𝐞𝐬𝐳𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢 Aneta Karpiuk w swoim przemówieniu doceniła tę jakże dzisiaj ważną inicjatywę naszego bezpieczeństwa oraz potrzeby reagowania na przemoc w przestrzeni publicznej i jej skutki.💻” – dodano.

„W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Samorządów – Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk, Dyrektor Zakładu Karnego w Hrubieszowie mjr Mariusz Sokół, Przedstawiciele Służb Mundurowych Policji i Służby Więziennej, Delegacja z Gminy Uchanie, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Staszicu oraz przybyli goście i Mieszkańcy Staszica i okolic.😊” – relacjonowano.

Nie zabrakło też podziękowań dla Ministerstwa Sprawiedliwości, które wyłożyło na zorganizowanie pikniku i zakup lodówki pieniądze podatników. Splendor za to ostatnie spłynął na wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego z Suwerennej Polski. Z tą samą formacją jest związana także starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk.

„𝐒𝐭𝐚𝐫𝐨𝐬𝐭𝐚 𝐇𝐫𝐮𝐛𝐢𝐞𝐬𝐳𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢 oprócz serdecznych podziękowań za organizację pikniku, przekazała w imieniu 𝐏𝐚𝐧𝐚 𝐌𝐢𝐧𝐢𝐬𝐭𝐫𝐚 Marcin Romanowski – nowoczesną dwuskrzydłową lodówkę, zakupioną na potrzeby Koła Gospodyń Wiejskich w Staszicu!🥳” – czytamy.

Podczas pikniku nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Jak czytamy, „wzięli udział w grach i zabawach animacyjnych, a także mogli skorzystać z możliwości zobaczenia na żywo pracy jaką na co dzień wykonuje Służba Więzienna”.

„Uroczyste otwarcie lodówki”

Jak podkreśliła na Twitterze dziennikarz Blanka Mikołajewska, „piknik, tak jak lodówkę, sfinansowano z F. Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, który został stworzony by wspierać ofiary przestępstw- ludzi, którzy stracili zdrowie albo bliskich w wyniku przestępstwa, uciekających przed przemocą domową, ofiary wypadków itd.”.

„Starosta twierdziła jednak, że lodówkę przekazuje «w imieniu ministra Marcina Romanowskiego», czyli wiceszefa ministerstwa sprawiedliwości, któremu podlega fundusz.

Romanowski «dawał» wcześniej prezenty także innym Kołom Gospodyń Wiejskich w regionie (na zdj. w gm. Adamów)” – dodała, załączając zdjęcie członków KGW z wiceministrem i garnkami.

mx

Facebook/Twitter

Foto: Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *