Arno Dübel został okrzyknięty „najbardziej bezczelnym bezrobotnym” w Niemczech. Mężczyzna był dumny z tego, że 46 lat żył z socjalu. Twierdził, że ten kto pracuje, jest głupi. Niedawno zmarł – oczywiście jako bezrobotny.

Dübel urodził się 13 stycznia 1956 r. w Bornum w kraju związkowym Dolna Saksonia. Nikt nie wie, jakim cudem udawało mu się omijać przepisy przez 46 lat i prawie pół wieku żyć z socjalu.

Kiedyś pracował, ale…

Dübel pracował kiedyś jako malarz, ale w 1976 roku praca mu się znudziła. Rzucił ją i postanowił żyć na koszt państwa.

Tabloid Bild nazwał go „najbardziej bezczelnym bezrobotnym w Niemczech”. Gazeta podał mężczyznę jako przykład na to, jak łatwo w Niemczech oszukiwać system pomocy społecznej i być bezrobotnym z wyboru.

Rzeczywiście – Dübel uczynił z bycia bezrobotnym styl życia. Chwalił się wszem i wobec, że pracy znaleźć nie zamierza.

Mężczyzna występował nawet w telewizji, a także śpiewał (oczywiście o swojej niechęci do pracy).

Pod koniec życia Dübel mieszkał w domu spokojnej starości w Rahlstedt. Oczywiście tam także utrzymywali go niemieccy podatnicy.

Mężczyzna zmarł niedawno, 23. maja, nie kalając się pracą do końca swych dni. Nie żył zbyt długo, jak na dzisiejsze standardy. Przeżył 67 lat.

SJ

Super Express

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz