fot. X/EMSC

Wieczorem na Słowacji wystąpiło trzęsienie ziemi. Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC) oceniło, że miało magnitudę 5. Wstrząsy odczuwalne były również m.in. na Ukrainie i w Polsce.

Słowackie media przekazały, że do wstrząsów doszło o godz. 20.23. Epicentrum znajdowało się na północ od Vranov nad Topľou we wschodniej części Słowacji.

Wstrząsy zarejestrowano nie tylko w wielu częściach kraju, ale także w państwach sąsiednich. Trzęsienie ziemi odnotowano także w Polsce, na Ukrainie, Węgrzech i w Rumunii.

EMSC przekazało, że trzęsienie ziemi było odczuwalne w promieniu 200 km od epicentrum. Trwało ponad minutę.

Portal aktuality.sk przekazał, że w Preszowie osoby mieszkające na wyższych piętrach czuły kołysanie budynków. Ze ścian spadały zawieszone obrazy.

– Siedziałam z mężem na kanapie, kiedy nagle wszystkie meble zaczęły się ruszać. Trwało to o wiele dłużej niż kilka sekund – powiedziała mieszkanka tego miasta.

– Cały dom się zatrząsł, zabrakło prądu – mówiło starsze małżeństwo ze wsi Vyšný Žipov w kraju preszowskim, kilka kilometrów na północny zachód od Vranov nad Topľou.

Podkreślono, że nie doszło do poważnych szkód z powodu trzęsienia ziemi.

Wstrząsy odczuwali również mieszkańcy środkowej części Słowacji.

– Cała kanapa się trzęsła, nawet klucze w zamku – opowiadała osoba mieszkająca w kraju bańskobystrzyckim.

Trzęsienia ziemi w naszym regionie nie są codziennością, niemniej – jak widać – zawsze może do nich dojść. W razie większego kataklizmu człowiek będzie zdany na siebie. Warto więc zaopatrzyć się i posiadać pod ręką kilka rzeczy do survivalu oraz zestaw pierwszej pomocy.

dj

tvn24.pl

fot. X/EMSC

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *