fot. Tt/Michał Globus Boduch

W nocy w Bytomiu (woj. śląskie) zawaliła się część kamienicy przy ul. Pasteura. Na miejsce przybyła straż pożarna z psami. Nad ranem wznowiono poszukiwania ofiar.

Przy ul. Pasteura w Bytomiu zawaliła się przybudówka parterowa w kamienicy. „Dziennik Zachodni”, powołując się na mieszkańców dzielnicy Bobrek zaznacza, że choć obiekt formalnie był opuszczony, to często przebywali w nim bezdomni.

– Straż Pożarna zabezpieczyła już teren. Na miejscu pracuje pięć zastępów – podaje „Dziennik Zachodni”.

Na miejsce skierowano strażaków z psami tropiącymi. Mają sprawdzić, czy nie ma pod gruzami poszkodowanych osób. Według nieoficjalnych ustaleń, w nocy psy nie znalazły żadnych tropów ofiar pod gruzami.

Rzecznik prasowy bytomskiej straży pożarnej asp. Szymon Michalski przekazał dziś rano portalowi bytomski.pl, że miejsce zawalenia nadal jest przeszukiwane.

– Budynek to pustostan, na miejscu jest teraz (16 marca, godz. 5:45) jeden zastęp i trwa dozorowanie miejsca zdarzenia. Gruzowisko sprawdzone przez psy ratownicze i przy użyciu sprzętu do poszukiwań osób żywych – nie stwierdzono obecności osób – mówił Michalski.

Bytom i walące się budynki

Uszkodzone i grożące zawaleniem budynki w Bytomiu to niestety normalna sytuacja. Spowodowane jest to w zdecydowanej większości szkodami górniczymi.

Szkody górnicze poważnie wpływają na stan pobliskiej infrastruktury i życie mieszkańców. Ich powstawanie w rejonach górniczych jest niemal nieuniknione. Według polskiego prawa, kopalnie są zobowiązane do zrekompensowania strat powstałych w wyniku ich działalności.

Wiele kopalń jednak zostało dawno zamkniętych. Zaś usuwanie szkód górniczych rozwleka się w czasie. Efektem tego może być właśnie tragedia taka, jaka miała miejsce tej nocy w Bytomiu.

Szczęśliwe, tym razem najpewniej nie było żadnych ofiar. Zawalenie budynku może jednak zdarzyć się w obiekcie zamieszkałym przez wiele rodzin.

dj

bytomski.pl / dziennikzachodni.pl

fot. Tt/Michał Globus Boduch

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *