Pixabay

Wesele, które odbyło się 25 listopada w Tajlandii, zakończyło się wielką tragedią. Pan młody zastrzelił swoją małżonkę oraz jej matkę i siostrę.

Do tragedii doszło w jednej ze wsi w tajlandzkiej prowincji Nakhon Ratchasima. 29-latek, będący byłym żołnierzem i paraolimpijczykiem, wyjął z samochodu pistolet i zaczął strzelać do ludzi.

W wyniku strzałów zginęła panna młoda, jej matka i siostra. Postrzeleni zostali również dwaj inni goście. Jeden z nich zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Na miejsce zdarzenia została wezwana policja. Zanim jednak przyjechali funkcjonariusze, pan młody popełnił samobójstwo.

Policja nie podaje motywu zbrodni. Miejscowa prasa ujawnia jednak, że pomiędzy młodą parą doszło do sprzeczki podczas przyjęcia. Jej powodem miała być niepełnosprawność pana młodego.

Konkretnie miało chodzić o brak nogi mężczyzny. Dysfunkcja ta poważnie wpływałaby na wspólne życie małżonków.

Tajlandia od pewnego czasu zmaga się z problemem strzelanin. Z tego względu trwa dyskusja o dostępie do broni palnej.

W 2023 r. doszło co najmniej do siedmiu strzelanin w tym państwie. Takich zdarzeń może być więcej, aczkolwiek nie musiały one zostać odnotowane.

W wyniku tychże strzelanin życie straciło kilkanaście osób. Co ważne, aż pięć zdarzeń miało miejsce w Bangkoku.

Na tydzień przed strzelaniną na weselu tajlandzki minister spraw wewnętrznych wydał rozporządzenie, na mocy którego na rok zostało zawieszone wydawanie pozwoleń na broń zwykłym obywatelom. Za jakiś czas okaże się, czy pozwoli ono zredukować skalę problemu strzelanin.

PS

interia.pl / tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *