Flaga Polski Źródło: PixabayFlaga Polski Źródło: Pixabay

Polskę odwiedził prezydent Cypru. To pierwszy raz, gdy głowa tego państwa odwiedza nasz kraj od 1364 roku.

Prezydent Nikos Christodoulides przybył nad Wisłę, by spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Donaldem Tuskiem i marszałkiem Szymonem Hołownią.

Cypryjski przywódca rozmawiał z polskimi politykami m.in. o sytuacji na Ukrainie i sprawach bezpieczeństwa w Europie.

– Od samego początku Cypr stał i nadal będzie stał niezachwianie po właściwej stronie historii. Inwazje, okupacje, naruszenia prawa międzynarodowego – niezależnie od tego, gdzie się zdarzają, należy powstrzymywać – mówił Andrzej Duda.

Głowa polskiego państwa zaznaczyła, że Rzeczpospolita Polska nie uznaje separatystycznej Tureckiej Republiki Cypru, która okupuje połowę państwa.

Duda przypomniał też, że to pierwsza wizyta cypryjskiego państwa odkąd w 1364 roku król cypryjskiego państwa krzyżowców Piotr Cypryjski wziął udział z zjeździe monarchów europejskich w Krakowie, gdzie zaprosił go Kazimierz Wielki.

SJ

TymZyjesz

Fot. Pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *