Monika Horna-CieślakMonika Horna-Cieślak Fot. YouTube

Monika Horna-Cieślak, kandydatka KO, Trzeciej Drogi i Lewicy, została wybrana na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Przeciwko jej kandydaturze głosowały: PiS i Konfederacja.

Wtorkowe głosowanie nad wyborem nowego Rzecznika Praw Dziecka odbyło się w związku z dobiegającą końca kadencją Mikołaja Pawlaka.

Pawlak, z wykształcenia kanonista, czyli ekspert od prawa kościelnego, który zajmuje się m.in. stwierdzaniem nieważności małżeństw kościelnych, jest rzecznikiem od 14 grudnia 2018, więc jego kadencja minie 14 grudnia tego roku.

Monika Horna-Cieślak nową Rzeczniczką Praw Dziecka

Horna-Cieślak w „wieku zaledwie 33 lat ochroną praw dziecka Monika Horna-Cieślak zajmuje się od 19 roku życia” – mówiła z mównicy sejmowej posłanka KO Marzena Okła-Drewnowicz.

Jak przedstawił polityk, nowa rzeczniczka jest prawniczką, absolwentką studiów podyplomowych na kierunku „Profilaktyka przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży” oraz ukończyła program rozwojowy „Liderzy” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Szkoła Liderów.

– Jesteśmy dumni z tego, że jest kandydatką dzieci, młodzieży i organizacji, które ją znają i które ją popierały – mówiła w Sejmie Okła-Drewnowicz.

Horna-Cieślak była jedyną kandydatką, nad jaką głosował Sejm, ponieważ Prawo i Sprawiedliwość postanowiło nie zgłaszać kontrkandydatury.

Mimo to PiS, a także Konfederacja, głosowały przeciwko Hornej-Cieślak, tłumacząc to faktem, iż kandydatka nie odpowiedziała na większość ich pytań na komisji.

SJ

TymŻyjesz

Fot. Monika Horna-Cieślak. / foto: screen YouTube

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *