Sławomir Mentzen, Jarosław Kaczyński i Donald Tusk.Sławomir Mentzen, Jarosław Kaczyński i Donald Tusk. / foto: screen YouTube: Sławomir Mentzen, Telewizja Republika, Donald Tusk - kanał oficjalny (kolaż)

Prawo i Sprawiedliwość, a także Koalicja Obywatelska, tracą poparcie; zyskuje natomiast Konfederacja, która jest na podium – wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Z badania wynika, że formacja rządząca, na czele której stoi Jarosław Kaczyński, traci aż 2,5 punktu procentowego poparcia w porównaniu do badania sprzed dwóch tygodni.

Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować obecnie 31,7 procent respondentów. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, którą wskazało 28,2 procent badanych.

Mimo że dystans między pierwszą a drugą partią się zmniejszył, to formacja Donalda Tuska też nie ma powodów do zadowolenia. KO straciło 1,5 p.p. poparcia.

Podium zamyka Konfederacja. Prawicowa koalicja, której współprzewodniczącymi są Sławomir Mentzen oraz Krzysztof Bosak, notuje duży wzrost poparcia (aż o 2,5 p. p.). Na Konfederację chce głosować 14 procent badanych.

Do Sejmu weszłyby jeszcze dwa ugrupowania. Na czwartym miejscu znalazła się Trzecia Droga, czyli sojusz Polski 2050 Szymona Hołowni z Polskim Stronnictwem Ludowym, na którą wskazało 12,1 procent ankietowanych.

Próg wyborczy przekroczyłaby jeszcze Lewica. Na tę formację chce głosować 8 procent badanych.

wk

foto: screen YouTube: Sławomir Mentzen, Telewizja Republika, Donald Tusk – kanał oficjalny (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *