fot. ilustracyjne/fot. X/Polska Policja

Gdy służby prowadziły ćwiczenia „Wolf-Ram-23”, doszło do poważnego zagrożenia bezpieczeństwa. Mężczyzna groził detonacją bomby w Warszawie i atakami na przypadkowych przechodniów. Został już zatrzymany.

Zamach na Wolf-Ram-23

35-letni mężczyzna groził, że podłoży w Warszawie ładunki wybuchowe w Warszawie. Podkreślał, że ataki będą miały miejsce w trakcie ćwiczeń antyterrorystycznych „Wolf-Ram-23.

– Groził, że podłoży ładunki wybuchowe, które będą zagrażały życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu wielkich rozmiarów – powiedziała „Wirtualnej Polsce” Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

Oprócz tego groził, że będzie strzelał do przypadkowych osób. Miał to robić poruszając się po różnych miastach Polski. Groźby przekazywał Policji za pośrednictwem numeru alarmowego 112 oraz drogą mailową.

Obecnie niedoszły zamachowiec jest już zatrzymany. Policja sprawdza, czy były to czcze pogróżki, czy rzeczywiście 35-latek miał możliwość i zamiar zrealizowania swoich gróźb.

Czym jest Wolf-Ram-23

Wolf-Ram-23 to wspólne ćwiczenia antyterrorystyczne Policji i FBI. Rozpoczęły się w Warszawie w poniedziałek. Celem jest doskonalenie służb oraz ich reakcji na potencjalne zagrożenie sytuacji kryzysowych w postaci ataku terrorystycznego.

Szczególnie chodzi o ewentualne ataki chemiczne, biologiczne, radiacyjne lub nuklearne. Mają trwać do środy, zaś zasięg ich obejmuje obszar kilku województw.

– Trudna sytuacja za wschodnią granicą, wymaga od wielu służb ciągłej gotowości oraz podnoszenia umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych – podają służby w komunikacie.

– Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu koordynowanie i współpracę służb stojących na straży bezpieczeństwa, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia – podkreślono.

W poniedziałek ćwiczenia obejmowały m.in. warszawskie metro. Z tego powodu kilka stacji zostało wyłączonych z użytku w godzinach wieczornych.

dj

wp.pl

fot. ilustracyjne/fot. Tt/Polska Policja

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *