fot. Fb / Dobromir Sośnierz

Nic tak chyba nie boli polityka, jak minięcie się o włos z dobrze płatną posadą otrzymywaną w wyniku wyborów. Dobromir Sośnierz jest przykładem, że każdy głos w wyborach się liczy.

Dobromir Sośnierz startował do brukselskiego parlamentu z ramienia Konfederacji. Partia Przemysława Wiplera wprowadzi do Brukseli sześciu swoich unioposłów.

Znane są już oficjalne wyniki wyborów. Zwyciężyła KO z wynikiem 37,06 proc.. Drugie miejsce zaś zajął PiS – zagłosowało na niego 36,16 proc. wyborców.

Przekłada się to na 21 i 20 europosłów. Trzecie miejsce zajęła Konfederacja.

Partia Wiplera zdobyła 12,08 proc. głosów. Konkretnie było to 1 420 287 głosów.

Gdyby kilka głosów więcej zdobył Dobromir Sośnierz, byłby po raz kolejny posłem w Brukseli. Tak się jednak nie stało, zaś dobrze płatne stanowisko przeszło mu koło nosa.

– W okręgu nr 11, który obejmował woj. śląskie, ostatecznie mandat zdobył lider listy Marcin Sypniewski z wynikiem 49 tys. 553 głosów poparcia. Walka toczyła się do ostatniej chwili, bo o wyborze zdecydowało 49 wyborców – podaje wp.pl.

Na Sośnierza zagłosowały z kolei 49 504 osoby. Tak więc mniej, niż 50 głosów zadecydowało, że nie zasiądzie w ławach w Brukseli.

Z jednej strony jeden głos nic nie zmienia dla kraju. Z drugiej, dla Sośnierza 49 głosów zadecydowało o kilku kolejnych latach życia.

dj

wp.pl / wybory.gov.pl / tymzyjesz.pl

fot. Fb / Dobromir Sośnierz

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *