fot. YT/International Transport Forum

Ukrainę czeka lada moment kryzys energetyczny. Tak zapowiedział wiceminister infrastruktury Ukrainy Serhij Derkacz. Jak się okazuje, wystarczy kilka dni wstrzymania ruchu na granicy.

Serhij Derkacz udał się do Dorohuska. Dziennikarzom przekazał, że zrobił to, by okazać wsparcie ukraińskim kierowcom czekającym na przejazd.

– Pracujemy z ministerstwem infrastruktury, z Komisją Europejską, żeby znaleźć rozwiązanie. Też prosimy rząd Rzeczypospolitej Polskiej, żeby pomagał nam, żeby znaleźć to rozwiązanie i jak najszybciej odblokować tę granicę – powiedział minister Derkacz.

– Robimy wszystko, żeby negocjować dalej z Unią Europejską, z rządem Rzeczypospolitej Polskiej, żeby znaleźć to rozwiązanie, żeby odblokować granicę i pozwolić naszym kierowcom wrócić do domu – dodał.

Następnie mówił o „ewakuacji” ukraińskich kierowców.

– Mamy już teraz około 20 kierowców, którzy zgłosili się, których zabierzemy i potem z powrotem przywieziemy tutaj – zapowiedział.

Następnie przekonywał, że blokada przejść granicznych „przynosi dużo strat finansowych Ukrainie, Polsce i innym naszym partnerom z Unii Europejskiej”.

– Otrzymujemy przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ok. 30 proc. wszystkiego, co potrzebujemy dla naszego sektora energetycznego. Kiedy mamy sytuację, że ponad miesiąc te cysterny stoją już w oczekiwaniu w kolejkach to (powoduje) bardzo duże napięcie, presję i duży problem dla naszych systemów energetycznych – ujawnił ukraiński minister.

– Jeżeli protestującym chodziło o to, żeby doprowadzić do kryzysu energetycznego w Ukrainie, to im to się zaczyna udawać – podkreślił.

Z wypowiedzi wiceministra wynika, że jego kraj jest więc ściśle uzależniony od Polski. Kilka dni blokady wystarczy, by doprowadzić do rychłego kryzysu energetycznego kraju.

Czy nie jest to więc czas, by w końcu wystawić Kijowowi rachunki za pomoc, do uregulowania zaraz po wojnie oraz do rozwiązania kwestii fałszowanej przez Ukrainę historii?

dj

rmf24.pl / tymzyjesz.pl

fot. YT/International Transport Forum

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

One thought on “To koniec Ukrainy? Dosadne słowa wiceministra ujawniają prawdę! Wystarczyło kilka dni!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *