Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay

Dzisiejsi rządzący jako opozycja obiecywali likwidację TVP Info, które zazwyczaj jest niczym więcej niż tylko tubą propagandową rządu, co szczególnie widoczne było podczas rządów PiS. No i po części spełnią obietnice, choć wyborcy chyba nie na to liczyli.

TVP Info to kanał informacyjny, który powinien pełnić szczególną misję społeczną, jako część telewizji publicznej, ale niestety jak jest, każdy wie.

Przed wyborami dzisiejsi rządzący mówili o likwidacji TVP Info. Pewnie byłoby to zdrowe, bo trudno sobie wyobrazić, że telewizja zależna od politycznej władzy może być bezstronna.

Teraz z przecieków medialnych dowiadujemy się, że TVP Info najpewniej rzeczywiście zniknie, ale zostanie zastąpione przez… TVP24, czyli nowy kanał, który będzie pełnił dokładnie tą samą funkcję.

„Według dwóch naszych rozmówców TVP Info ma zmienić nazwę na… TVP24. «Nic o tym nie wiem» – dziwi się osoba mocna zaangażowana w werbunek do TVP. Ale przyznaje, że są dyskusje o nowych nazwach” – dowiaduje się Oko.press.

Uwagę zwraca fakt, że nazwa TVP24 bardzo przypomina TVN24, czyli stację informacyjną, którą z kolei oskarża się o sprzyjanie obecnej władzy.

Dodatkowo nowym szefem „Wiadomości” (które prawdopodobnie również zmienią nazwę) ma zostać Paweł Płuska, czyli wieloletni reporter TVN-u i TVN24, a w jego ekipie pojawi się m.in. Tomasz Marzec – dziennikarz w przeszłości związany m.in. z TVN24.

SJ

Oko.press, Business Insider

Fot. Pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *