Poseł Franciszek Sterczewski.Poseł Franciszek Sterczewski. / foto: Wikimedia, Tomasz Molina, CC BY-SA 4.0

Telefon za kwotę większą niż pensja wielu Polaków. Na taki zakup zdecydował się poseł KO Franciszek Sterczewski! Jak donosi portal dorzeczy.pl „pieniądze pochodziły ze środków na prowadzenie biura poselskiego”.

Sprawozdanie finansowe z wydatków na biura poselskie są udostępniane na stronie Sejmu. To właśnie w tym dokumencie znalazła się informacja o kosztownym zakupie posła.

„Dokument taki każdy poseł musi przedstawić raz w roku – by rozliczyć się z pieniędzy, jakie dostaje m.in. na czynsz, rachunki oraz pensje pracowników biur. Obecnie na utrzymanie biura każdy parlamentarzysta z Kancelarii Sejmu dostaje 19 tys. zł miesięcznie” – czytamy na portalu dorzeczy.pl.

Kosztownego zakupu polityk dokonał w marcu ubiegłego roku. Sterczewski zapłacił aż 7937 złotych za iPhone’a 13 Pro. Kolejne 857 złotych kosztowało ubezpieczenie telefonu.

Do sprawy odniósł się sam poseł KO. W rozmowie z portalem polsatnews.pl stwierdził, że „wybierając ten model, kierował się dużymi możliwościami aparatu oraz większą pamięcią urządzenia, ponieważ używa go do relacjonowania swojej aktywności publicznej”.

Zgadzam się, że taki sprzęt więcej kosztuje, ale uważam, że lepiej jest kupić telefon, który będzie służył kilka lat, zamiast coś tańszego, co trzeba będzie wymieniać co roku – powiedział Sterczewski. Jak dodał, nie używa komputera służbowego, a iPhone jest dla niego praktyczniejszą opcją.

Jak dodał nie znalazł innego, tańszego telefonu, który spełniałby jego wymagania. – Potrzebowałem telefonu o dobrych właściwościach fotograficznych i dużą pamięcią. Nie znalazłem nic innego, co spełniałoby oczekiwania – powiedział.

wk

dorzeczy.pl/polsatnews.pl

foto: Wikimedia, Tomasz Molina, CC BY-SA 4.0

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *