Pixabay

Hodowla gęsi jest popularna w wielu krajach. Na nietypowy pomysł wykorzystania tych ptaków wpadli Brazylijczycy. Gęsi pilnują tam więźniów.

Dyrekcja Stanowego Kompleksu Penitencjarnego w São Pedro de Alcântara niedaleko Florianopolis wpadła na nietypowy pomysł wykorzystania gęsi. Otóż ptaki te będą pilnować porządku w więzieniu.

Rozwiązanie to jest wykorzystywane już od 2009 r. Okazuje się, że gęsi znakomicie sprawdzają się w wykonywaniu powierzonych im zadań.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż gęsi są niezwykle czujnymi zwierzętami. Mają one bowiem silnie rozwinięty instynkt obrony swojego terytorium.

Ptaki, które „pracują” w więzieniu, zostały wcześniej udomowione. Traktują więc zakład karny jak swój dom i strzegą go na każdym kroku.

Jeżeli tylko zauważą, że któryś z więźniów chciałby zbiec, natychmiast podnoszą alarm. Co ważne, w zasadzie nie da się przejść w taki sposób, aby gęsi tego nie dostrzegły.

Co się dzieje, gdy zwierzęta wykryją próbę ucieczki? Podnoszą wówczas ogromny jazgot, który natychmiast pobudza strażników.

Nie wiadomo, ile dokładnie gęsi znajduje się w brazylijskim więzieniu. Mają one jednak zapewnione tam znakomite warunki. Są bowiem pod opieką weterynaryjną i otrzymują wysokiej jakości karmę.

Gęsi to niejedyne zabezpieczenie obiektu. Więzienie wyposażone jest w systemy elektroniczne oraz pracuje w nim dobrze wyszkolona kadra.

Jak widać, gęsi mogą służyć człowiekowi na różne sposoby. Mało kto jednak przypuszczałby, że mogą one być strażnikami więzienia.

PS

o2.pl / tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *