Tęczowe zegarki zakazane w Malezji.Tęczowe zegarki zakazane w Malezji. / Fot. Swatch

Tęczowe zegarki szwajcarskiej marki Swatch na cenzurowanym. Za noszenie ich, sprzedaż lub import w Malezji grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Tęczowe zegarki symbolizują środowiska LGBT. Władze w Kuala Lumpur uważają, że promowanie LGBT jest sprzeczne z wartościami moralnymi.

Malezja to w większości kraj muzułmański, w którym nie ma miejsca na symbole mniejszości seksualnych. Ot, chociażby kontakty intymne osób tej samej płci są zabronione.

Zegarki, które uznano za symbolikę LGBT, są konfiskowane. Departament Egzekwowania Prawa malezyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przeprowadził już naloty na różne sklepy w całym kraju. Zarekwirowano 172 zegarki.

Osoby przyłapane na noszeniu lub dystrybucji tęczowych zegarków mogą nie tylko powędrować na trzy lata za kraty, ale także zostać ukarane wysoką grzywną w wysokości 20 tys. malezyjskich ringgitów. To równowartość ok. 16,5 tys. zł.

Szwajcarska firma zapowiedziała pozew przeciwko rządowi Malezji. Producent tęczowych zegarków twierdzi, że sprzęt ma przekazywać przesłanie pokoju i miłości, a nie promować jakąkolwiek formę aktywności seksualnej.

JW
Fot. Swatch

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *