Smycz Fot. Pixabay

Po kolejnym przypadku śmiertelnego pogryzienia człowieka w Wielkiej Brytanii zdelegalizowane zostanie posiadanie psów rasy American XL Bully – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych premier Zjednoczonego Królestwa Rishi Sunak.

W piątek Wyspy Brytyjskie obiegła informacja o śmierci mężczyzny, który dzień wcześniej został pogryziony przez dwa psy w Walsall w środkowo-zachodniej Anglii.

Psy były rasy American XL Bully. Właściciel zwierząt został już aresztowany i najpewniej odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Te psy będą nielegalne w Wielkiej Brytanii

To tylko jeden z wielu przypadków pogryzień ludzi przez psy tej rasy w ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii. Od czwartku policja szuka właściciela psa, który zaatakował czterolatka w Londynie.

Tylko w hrabstwie South Yorkshire policja zajmuje się aż czterema sprawami pogryzień dzieci, z których jedno zakończyło się hospitalizacją.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat psy tej rasy zagryzły na śmierć 9. osób w Zjednoczonym Królestwie.

American XL Bully to rasa psów wyhodowana w latach 80. XX wieku w USA. Jest to o wiele większa i masywniejsza wersja rasy American Pit Bull Terrier. Psy tej rasy mogą ważyć nawet ponad 60 kilogramów.

„American XL Bully stanowi zagrożenie dla naszych społeczności, a zwłaszcza dla naszych dzieci. Podzielam przerażenie narodu z powodu ostatnich nagrań wideo, które wszyscy widzieliśmy. Wczoraj widzieliśmy kolejny domniemany atak American XL Bully, który doprowadził do śmierci. Oczywiste jest, że nie chodzi tu o garstkę źle wyszkolonych psów, ale o pewien wzorzec zachowania, który nie może być kontynuowany” – napisał premier Sunak na platformie X (dawniej Twitter).

SJ

The Sun / X (Twitter)

Fot. Pixabay / Smycz

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *