Żandarmeria Wojskowa.Żandarmeria Wojskowa. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Ministerstwo Obrony Narodowej

W lesie pod Bydgoszczą spadł tajemniczy obiekt! Według nieoficjalnych doniesień mediów to „fragmenty wojskowego sprzętu, należącego do naszej armii„. Obecnie sprawa badana jest przez policję, żandarmerię wojskową, Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, prokuratorów i ekspertów.

W środę po godzinie 15 w lesie pod Bydgoszczą znaleziono tajemniczy obiekt. Według informacji podanych przez radio RMF FM jest to pocisk ziemia-powietrze. Z ustaleń dziennikarza rozgłośni „wynika, że ma nawet kilka metrów i jest wbity w ziemię”!

Obiekt w lesie pod Bydgoszczą

Osoby, które natrafiły na niezidentyfikowany obiekt zaalarmowały służby. Na miejsce przyjechała lokalna policja, jednak szybko wezwano także żandarmerię wojskową, a teren odgrodzono i uniemożliwiono wejście do lasu.

Jak podaje RMF FM „widnieją na nim napisy w języku rosyjskim”. Portal podkreśla jednak, że według nieoficjalnych informacji „pocisk to fragmenty wojskowego sprzętu, należącego do naszej armii”.

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” sprawę skomentował sołtys Andrzej Sobkowski. – Popytałem ludzi. Potwierdzają, choć pojawiają się różne wersje. Powtarza się jedno – spadło coś, co przypomina obiekt wojskowy – powiedział.

Komunikaty MON i Ziobro

Do spawy odniosło się już Ministerstwo Obrony Narodowej, a także szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Prokurator Generalny poinformował o wszczęciu postępowania w sprawie znalezionych pod Bydgoszczą szczątków.

„Sytuacja nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Miejsce znaleziska badają funkcjonariusze Policji, Żandarmerii Wojskowej oraz saperzy” – poinformował resort obrony.

„Wydział Wojskowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, pod nadzorem Prokuratury Krajowej, wszczął postępowanie w sprawie szczątków powietrznego obiektu wojskowego znalezionego w lesie kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy” – napisał natomiast Zbigniew Ziobro.

„Miejsce zdarzenia oprócz prokuratorów badają wojskowi eksperci, policja, żandarmeria i przedstawiciele SKW” – podkreślił.

πr

rmf24.pl/wprost.pl

foto: Ministerstwo Obrony Narodowej

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *